Idealny materac do potrzeb młodej mamy

Pojawienie się na świecie dziecka jest wyjątkowym wydarzeniem, które niesie ze sobą wiele radości, ale i nieoczekiwanych wymagań.
Idealny materac do potrzeb młodej mamy
27.12.2021
Katarzyna Lemanowicz

Jednym z nich jest potrzeba wyjątkowo komfortowego snu, ponieważ cykl życia malucha nie pozwala świeżo upieczonym rodzicom odpoczywać zbyt długo. Jaki materac wybrać dla młodej mamy, aby spełniał oczekiwania jej i dziecka?

Dobry sen jako inwestycja w funkcjonowanie za dnia

Już w trakcie ciąży kobiety zmagają się wieloma dolegliwościami, które niekoniecznie pozytywnie wpływają na ich tryb dobowy oraz jakość snu. Jednocześnie wiele pań spędza w tym czasie lub zaraz po urodzeniu potomka, bardzo dużo czasu w pozycji leżącej. W zależności od indywidualnych predyspozycji organizmu będą to bóle stawów, problemy z kręgosłupem, przedłużona rekonwalescencja poporodowa. Dlatego warto jak najwcześniej przeanalizować kwestię dopasowania odpowiedniego materaca w łóżku młodej mamy, aby zminimalizować dyskomfort i nie przyczynić się do pogłębiania urazów.

Nawet krótki, ale odpowiednio głęboki sen jest przyczynkiem do lepszej pracy organizmu w aktywnej części doby. Jednak piękne łóżko nie zapewni tego komfortu, jeśli nie towarzyszy mu dobrze dobrany materac. Jakie cechy powinien posiadać, aby jak najlepiej odciążyć ciało młodej mamy i pozwolić jej na wygodny odpoczynek?

Wsparcie i miękkość

Wsparcie i miękkość

Ponieważ ciało matki jest już wystarczająco obciążone wysiłkiem związanym z dzieckiem, materac dla niej powinien posiadać wysoka elastyczność punktową. Dzięki temu zapewni wsparcie szkieletu, ale nie będzie zbyt twardy i pozwoli na rozluźnienie mięśni. 

Wykorzystując najnowsze technologie oraz najwyższej klasy produktów, takie materace oferuje m. in. firma Hilding, która od lat dostarcza komfort snu w nawet najbardziej wymagających sytuacjach. Modele wysokoelastyczne jak MODERN lub CONGA, które można znaleźć na stronie www.materacegdansk.eu, są nie tylko zbudowane z kilku rodzajów pianki, które optymalizują rozłożenie ciężaru ciała, ale również zapewniają regulację temperatury powierzchniowej dzięki technologii FloFom. Wyjątkowo przydatna cecha w przypadku młodych mam, które często mierzą się z nieodpowiednim odczuwaniem ciepła lub zimna ze względu na zmienną pracę gospodarki hormonalnej.

Dobra wentylacja specjalnie zbudowanych pianek oraz możliwość dopasowania antyalergicznego pokrowca Cashmere dodatkowo podnoszą higienę korzystania z materaca, co bezpośrednio przełoży się na higienę snu. Podczas gdy specjalistyczna budowa tych modeli umożliwia wygodny odpoczynek osób ciężkich, więc przebywanie na nich mamy lub nawet obojga rodziców razem z maluszkiem nie będzie powodowało dyskomfortu.

Sen to lekarstwo

Mamy, które wymagają jeszcze większego wsparcia organizmu, powinny rozważyć zakup materaca medycznego. Modele zaprojektowane z myślą o osobach wymagających szczególnej troski posiadają szereg cech, które wspomogą funkcjonowanie również młodej mamy.

Model RUMBA szwedzkiej marki Hilding, który proponuje m. in. sklep abcsnu.pl, został stworzony z wykorzystaniem dopasowującej się do się do ciała pianki, która aktywizuje pod wpływem jego ciepła, dzięki czemu mięśnie szybciej się regenerują. Dodatkowo, materac posiada certyfikat potwierdzający brak obecności substancji szkodliwych, przez co staje się zupełnie bezpieczny dla osób o wrażliwej skórze i noworodków.

Nie można zapomnieć o tym, że łóżko i materac dla młodej mamy powinny być wystarczająco duże i zamontowane na odpowiedniej wysokości, a w ich otoczeniu nie powinny znajdować się zbędne przedmioty oraz źródła hałasu. 

Jaki materac wybrać?

 

Materiał partnera

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Olcia (Ocena: 5) 03.01.2022 10:38
Z mężem bardzo długo się staraliśmy o dziecko więc gdy się nasz synek urodził to stwierdziliśmy, że trzeba zmienić dużo w życiu i kupiliśmy nowy materac też dla nas. Polecam Hilding Salsa - sprawdza sie świetnie szczególnie na obolałe plecki, dobrze regeneruje nawet jak się nie śpi zbyt długo :)
odpowiedz
Polecane dla Ciebie