Znaki zodiaku a podróżowanie - czy data urodzin może mieć wpływ na to jak podróżujemy?

Dlaczego Koziorożce wydają najmniej na bilet, zaś Raki częściej od innych kupują ubezpieczenia?
Znaki zodiaku a podróżowanie - czy data urodzin może mieć wpływ na to jak podróżujemy?
fot. istock.com
04.10.2021
Katarzyna Lemanowicz

Kto zamawia posiłki na pokładzie, a kto nie lubi podróży solo i bezwzględnie ceni towarzystwo?  Czeska wyszukiwarka tanich lotów i podróży Kiwi.com opracowała raport zachowań związanych z dokonywaniem rezerwacji wedle daty urodzenia. Analitycy wzięli pod lupę ponad 10 000 transakcji oraz wszystkie grupy wiekowe pasażerów z całego świata.

Czy data urodzin może mieć wpływ na to, jak podróżujemy? 

Kto oszczędza, kto wydaje: Koziorożec ze względu na praktyczne podejście do życia i przywiązanie do pieniędzy na rezerwacje wydaje najmniej spośród wszystkich znaków. Z kolei Strzelec, lubiący dzielić się i wydawać, zwykle pozwala ponieść się chwili.

W samotności czy w towarzystwie: Koziorożce wyróżnia silne poczucie niezależności – lubią chodzić swoimi drogami i samotna podróż nie jest dla nich wyzwaniem. Z kolei towarzyskie i ekstrawertyczne Byki zamiast podróży solo zdecydowanie wybrałyby towarzystwo. Najczęściej podróżują w parach.

Pokładowi smakosze: Byki, lubiące otaczać się ładnymi rzeczami ze swoją słabością do wygodnego życia częściej będą wydawać na pokładowe posiłki niż zachowawcze i oszczędne Koziorożce. Te, znane ze skłonności do oszczędzania, chętnie zabrałyby swój prowiant, aby tylko nie nadwyrężać portfela.

Przezorny zawsze ubezpieczony: Barany i rozważne Raki częściej od innych inwestują w ubezpieczenia. Uwaga na beztroskie Bliźnięta! - te z życiowym motto "I tak wszystko się ułoży" wybuchną gromkim śmiechem, gdy tylko wyjdziesz z propozycją zakupu.

Z pupilem na pokładzie: Wedle raportu Kiwi.com Baran to znak, który najczęściej zabiera w podróż swojego pupila. Barany, gorące i czułe zarazem, uwielbiają przygody, a najbardziej cenią towarzystwo futrzastego przyjaciela. Lwy z kolei swoje pupile wolą pozostawić w domu - skupiając uwagę innych wyłącznie na sobie. Nie mają się jednak czym martwić - żaden słodki zwierzak nie pobije ich wdzięku i uroku.

Podróże a znaki zodiaku

fot. istock.com

Sprzęt sportowy: Skorpiony, kontrolujące wszystko i wszystkich, uwielbiają być w pełni przygotowane do każdej podróży, której nieodłącznym elementem jest sprzęt sportowy. Z goła inaczej niż w przypadku Strzelców, które choć cenią sportowe aktywności to przede wszystkim stawiają na wolność i wygodę - sprzęt wolą wypożyczyć na miejscu. Kto wie? Może będzie tam jeszcze coś ciekawszego?

Rezerwacja z wyprzedzeniem: Strzelce to prawdziwi koneserzy podróżowania, zawsze gotowi na kolejną przygodę. To znak, który uwielbia planować i żyć kolejną wyprawą, dlatego rezerwacji dokonuje na długo przed planowanym wylotem.

Dokąd zodiaki podróżują najczęściej: Choć wszystkie znaki bez wyjątku kochają odwiedzać Londyn, Paryż, Barcelonę, Stambuł, Wiedeń, Mediolan czy Ateny, warto przyjrzeć się bliżej ich upodobaniom. 

Pierwszym wyborem Panien i Wag byłby bez wątpienia Nowy Jork. Wagi, ikony stylu i dobrego gustu, czują się jak ryba w wodzie w jednym z najmodniejszych miast świata. Z kolei Panny udałyby  sie wprost na Manhattan - czyste zadbane ulice i przyjemną okolicę. 

Wodniki i Ryby jeśli tylko mogą za cel wybierają Azję z Bangkokiem na czele.  Zainteresowane wszystkim Wodniki upajają się nową kulturą i obyczajami, podczas gdy melancholijne Ryby nie mają dość błękitu oceanu. 

Zaskoczenia nie powinien budzić fakt, że żądne przygód Strzelce kochają Amerykę Łacińską, w której najczęściej wybierają Meksyk.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie