KUCHNIA Z SALONEM – jedna przestrzeń dwa pomieszczenia

Kuchnia połączona z salonem powoli staje się standardem w nowoczesnych domach i mieszkaniach.
KUCHNIA Z SALONEM – jedna przestrzeń dwa pomieszczenia
29.09.2021
Katarzyna Lemanowicz

Dzięki zdecydowaniu się na takie rozwiązanie można powiększyć dostępną przestrzeń i optycznie ją otworzyć. To dobre rozwiązanie nie tylko na co dzień, ale też np. podczas wizyty gości, z którymi można mieć stały kontakt nawet w trakcie przygotowywania przekąsek. Jak urządzić te dwa pomieszczenia, by tworzyły estetyczną całość i spełniały swoje zadania?

Jak oddzielić kuchnie z salonem?

Oddzielenie tych dwóch pomieszczeń i nadanie każdemu z nich unikatowego charakteru jest bardzo dobrym pomysłem. Dzięki takiemu zabiegowi wnętrze staje się unikatowe, a oddzielenie optyczne kuchni i salonu, np. przy użyciu kuchennej tapety, pozwala na zachowanie harmonii, przy jednoczesnym wyraźnym zaznaczeniu granicy pomiędzy nimi. Jeżeli jednak całkowicie otwarta przestrzeń nie jest marzeniem domowników i chcą oni mieć fizyczny podział pomiędzy pokojami, to z pomocą przychodzi ścianka działowa z lameli. Nie jest trudna w montażu, pasuje do każdego wnętrza i może posłużyć przez wiele kolejnych lat, ponieważ jest bardzo wytrzymała. Takie niecałkowite oddzielenie od siebie pomieszczeń zapewnia komfort i wygodę podczas odpoczynku i korzystania z salonu. Co więcej, przyrządzając potrawy w kuchni, można zachować trochę prywatności i ukryć powstający przy okazji gotowania nieład.

Jak urządzić kuchnię?

Nowoczesna kuchnia i salon, jak uzyskać modny efekt?

Podczas urządzania kuchni i salonu warto kierować się swoim gustem i poczuciem estetyki oraz stawiać na trwałość używanych przedmiotów. Tapety ścienne nigdy nie wychodzą z mody, a poprawnie położone mogą wytrzymać w niezmienionym stanie przez wiele lat. Przy ich pomocy można w bardzo delikatny, a zarazem efektowny sposób oddzielić dwa pomieszczeni i nadać im indywidualnego charakteru. W salonie można postawić np. na bardzo eleganckie tapety w kropki lub w paski odznaczające się od płytek położonych w kuchni. Dzięki takiemu rozwiązaniu dwie przestrzenie zachowują podział na strefę pracy i relaksu, przy jednoczesnym zachowaniu dużej powierzchni i przestronności miejsca.

Jak urządzić kuchnię?

Jak wygląda modna kuchnia?

Kuchnia przede wszystkim musi być funkcjonalna, nie oznacza to jednak, że przez to ma być nudna. Istnieje wiele rozwiązań i możliwości, które pozwalają w ciekawy sposób zorganizować sobie tę przestrzeń. Warto pomyśleć na początku o klasyce, ponieważ ona nigdy nie wychodzi z mody i zawsze dobrze wygląda. Styl skandynawski króluje cały czas, jednak coraz więcej osób decyduje się na dołączenie do niego akcentów wyróżniających się swoją teksturą, bądź kolorem - dodaje to charakteru. W tym roku najmodniejsze jednak są połączenia dwóch kolorów - szarego i żółtego. W zależności od upodobań można stworzyć z nich spójną całość albo postawić na dominację jednego i wkomponować drugi w drobne akcenty dopełniające kompozycję. Przede wszystkim należy jednak pamiętać o tym, że zarówno kolory, jak i materiały powinny być trwałe, ponieważ będą eksploatowane przez kolejne lata.

Kuchnia - jak urządzić?

Jak urządzić salon?

Salon połączony z kuchnią może być trochę trudniejszy do zagospodarowania, jednak w zależności od koncepcji istnieje wiele sposobów na jego urządzenie. Dobrze jest zwrócić uwagę na to, aby te dwa pomieszczenia o różnym przeznaczeniu były nieco bardziej od siebie oddzielone. Z założenia salon to miejsce, w którym spotyka się rodzina, gości się znajomych i odpoczywa w ciągu dnia. Z tego względu musi on nieco przełamywać estetykę kuchni, co ułatwić mogą tapety. Oczywiście można wybrać jednolite w stonowanych kolorach - beże, biel, czy odcienie szarości, które nigdy nie wychodzą z mody. Można też troszeczkę bardziej poeksperymentować i wybrać wzory - często kojarzące się z tymi, w które zaopatrzone są tapety dziecięce, jednak kwieciste, bądź teksturowe motywy są niezwykle ciekawym rozwiązaniem. Odważne kolory dodają charakteru pomieszczeniu i sprawiają, że staje się ono unikatowe. Należy jednak mieć na uwadze to, że zbyt ekstrawagancki wystrój może zakłócać spokojny wypoczynek, dlatego dokonując ostatecznego wyboru, należy kierować się swoim gustem.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie