Oto ile mierzy przeciętny penis!

Co wiemy o przeciętnym penisie?
Oto ile mierzy przeciętny penis!
fot. istock.com
28.07.2021
Dominika Stanisławska

Chociaż nie ma czegoś takiego jak „normalny” rozmiar penisa, istnieje mnóstwo artykułów naukowych na temat średniego rozmiaru, długości i obwodu penisa – nawet jeśli ma to niewielki lub żaden wpływ na satysfakcję.

Jaki jest średni rozmiar penisa?

Badanie z 2015 r. obejmujące 52 031 mężczyzn i kobiet opublikowane w Body Image wykazało, że 85 proc. kobiet było zadowolonych z rozmiaru penisa swojego partnera. Z kolei w badaniu z 2002 roku opublikowanym w European Urology, 55 proc. ankietowanych kobiet stwierdziło, że długość penisa jest wręcz „nieważna”. Co się zmieniło przez te lata?

Najnowsze dane pochodzą z masowego, systematycznego przeglądu pomiarów prącia, który został opublikowany w BJU International w 2014 roku. Naukowcy przeanalizowali dane z 17 badań z udziałem 15 521 osób, których długość i obwód penisa zostały zmierzone przez pracowników służby zdrowia w ten sam sposób, aby zachować spójność. Mężczyźni mieli mierzone penisy zarówno w zwodzie, jak i stanie spoczynku.

Zobacz więcej: Porozmawiajmy o seksie - dlaczego warto zacząć uświadamiać dzieci w domu?

Okazuje się, że średnia długość penisa w stanie spoczynku wynosiła 9,16 centymetrów, podczas gdy średnia długość penisa w stanie erekcji wynosiła 13,10 centymetrów. Przeciętny obwód (czyli obwód najszerszego odcinka penisa) wynosił 9,29 centymetrów, gdy był wiotki i prawie 12 centymetrów, gdy był twardy.

penis
fot. istock.com

Preferencje kobiet a długość penisa

Kobiety mają pewne preferencje, jeśli chodzi o rozmiar penisa, ale długość nie jest dla nich priorytetem. Tak wynika z badania opublikowanego w BMC Women's HealthTrusted Source. Obwód penisa był dla kobiet ważniejszy niż długość.

Istnieje wiele innych rzeczy, które zdaniem kobiet zwiększają przyjemność i satysfakcję ze współżycia. Penis Perception Survey, zapytał 15 000 mężczyzn i kobiet o ich oczekiwania i doświadczenia związane z penisem. Jak się okazało, 65,9 proc. wszystkich respondentów zgodziło się, że to nie rozmiar penisa jest najważniejszy, ale technika. Inne rzeczy, które mają znaczenie to według 71,9 proc. respondentów kreatywność, 77,6 proc. powiedziało o komunikacji, 69,1 proc. powiedziało doświadczenie.
Zobacz więcej: Nacięcie krocza - czy zawsze jest konieczne?

Respondentki stwierdziły, że seks trwa obecnie średnio 10 minut, ale najlepiej by było, gdyby seks trwał 15 minut lub dłużej niż 20 minut. Z drugiej strony mężczyźni zgadzają się, że seks trwa obecnie średnio 10 minut, ale najlepiej byłoby, gdyby seks trwał dłużej niż 20 minut.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie