Co obejrzeć wieczorem z dzieckiem?

5 filmowych propozycji od SuperMam.
Co obejrzeć wieczorem z dzieckiem?
fot. istock.com
09.07.2021
Dominika Stanisławska

Debata o tym, czy dzieci powinny oglądać telewizję jest jedną z najbardziej gorących. Są tacy, którzy uważają to za narzędzie, dzięki któremu dzieci uczą się kształtów, kolorów i stymulują mózg do myślenia. Inni widzą w nim tylko zagrożenie. Oglądanie filmów w towarzystwie rodziców uczy wartości i jest formą wypoczynku.
Zobacz więcej: Ikony stylu: letnie stylizacje inspirowane filmem „Mamma Mia”!

5 filmów, które warto zobaczyć z dzieckiem

#1 Mój sąsiad Totoro, Netflix

Hayao Miyazaki to jedno z największych nazwisk w animacji ostatnich kilkudziesięciu lat. Reżyser jest odpowiedzialny za takie tytuły, jak nagrodzony Oscarem „Spirited Away: w krainie bogów”, „Zrywa się wiatr” czy „Ponyo”. Jednym z jego pierwszych dzieł, które odniosły międzynarodowy sukces, był film „Mój sąsiad Totoro”, w którym przedstawiona została historia dwóch sióstr, które przeprowadzają się z ojcem do nowego domu. Siostry spotkają Totoro, ducha lasu widocznego tylko dla dzieci. Film jest zabawny, delikatny i potrafi poprawić samopoczucie tym, którzy go oglądają.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Hayao Miyazaki (@hayaomiyazaki)

#2 Matylda, Netflix

Zabawna adaptacja powieści o tej samej nazwie autorstwa Roalda Dahla w reżyserii Danny'ego DeVito. Historia małej dziewczynki o imieniu Matylda, której inteligencja nie jest ceniona przez rodziców. Dorośli nie rozumieją jej patrzenia na świat, dlaczego posyłają ją do szkoły. Robią to jednak, aby „pozbyć się jej”, a kontakt Matyldy z klasą, panną Trunchbull i panną Honey na zawsze odmieni życie rodziny.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Matilda Movie (@matildamovie)

#3 Persepolis, Amazon Prime Video

Film z 2007 roku to autobiograficzna opowieść Marjane Satrapi. Opowiada o smutnym przejściu do dorosłości irańskiej nastolatki o punkowym duchu. Film porusza temat trudny – wojnę, konsekwencję zmian politycznych oraz pokazuje, jak trudność bycia kobietą w kraju o bardzo surowych i tradycyjnych zasadach. To także pokazanie kontrastu między Europą a Iranem oraz próba poradzenia sobie z samotnością.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Marjane Satrapi مرجان ساتراپی (@marjane__satrapi)

#4 Poszukiwacze zaginionej arki, Amazon Prime Video

Z jednej strony jest to skomplikowany i uwikłany w politykę film, a z drugiej niezwykłe kino przygodowe i poczucie humoru obecne w każdym momencie filmu. Świetny występ młodego Harrisona Forda, który dzięki wcieleniu się w Indianę Jonesa zdobył rozgłos na całym świecie. W 1981 roku, kiedy kręcono film, nie było jeszcze dzisiejszych technik komputerowych, więc sceny takie jak ta, w której jest 7000 węży jest prawdziwa.
Zobacz więcej: 5 sezon The Crown. Co już wiemy?

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Indiana Jones Archive (@indianajonesarchive)

#5 Poczucie rytmu, Netflix

April jest tancerką, jednak przez swoje egocentryczne nie zostaje przyjęta na Brodway. Zawstydzona i zła dziewczyna wraca do swojej małej miejscowości w Wisconsin. Jedyne o czym myśli, to by nie spotkać swojego byłego chłopaka i wrócić na szczyt tanecznej kariery. Po rozmowie ze swoją nauczycielką tańca, April postanawia zostać nauczycielem tańca, bo widzi w tym szansę na powrót na Brodway. Film pokazuje, jak dzięki wsparciu innych i wiary we własne umiejętności można osiągnąć o wiele więcej niż sukces zawodowy.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Feel The Beat (@feelthebeatofficial)

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie