Trening na plaży? To możliwe nawet, gdy obok są dzieci!

Kreatywne sposoby na zadbanie o siebie.
Trening na plaży? To możliwe nawet, gdy obok są dzieci!
fot. istock.com
29.06.2021
Dominika Stanisławska

Bez względu na to, czy wybierasz się nad morze, jezioro, czy w inne miejsce nad wodą, czekają cię poprawiające nastrój wrażenia. Poziom endorfin możesz sobie także podnieść kreatywnymi ćwiczeniami na plaży. Oto kilka przykładów, w które możesz zaangażować swoją rodzinę.
Zobacz więcej: Zero training, czyli jak wyrzeźbić ciało przy minimalnym wysiłku?

Trening na plaży? To możliwe nawet, gdy obok są dzieci!

#1 Kitesurfing i windsurfing

Chcesz złapać fale? Poranki są zazwyczaj lepsze do surfowania, bo wtedy wiatr jest łagodniejszy. Dopóki są fale, można śmiało udać się do wody z deską. Kitesurfing i windsurfing to atrakcja nie tylko dla ciebie, ale także dla całej rodziny. Jeśli dopiero uczysz się tych sportów, poproś o instruktora. Nauka łapania fal i określania warunków to umiejętność, która pojawia się z czasem i można ją ćwiczyć, gdy jest się w wodzie. Jeśli chodzi o strój, to obowiązkowa jest pianka, która zapewni bezpieczeństwo. Gotowa na łapanie fal?

sporty wodne
fot. istock.com

#2 Ćwiczenia na plaży

Rozejrzyj się po swoim placu zabaw – fale i piasek. Prawie każdy twój ruch będzie działał na twoje mięśnie w nowy sposób. Spaceruj i biegaj po plaży. Każdy krok po piasku wymaga więcej wysiłku niż bieganie na siłowni lub betonie. Ten rodzaj ćwiczeń pozwala stać się bardziej świadomym swojego ciała i aktywować mniejsze grupy mięśni, których nie używasz na co dzień, na przykład w stopach i innych mięśniach w nogach. Piasek jest też świetnym podłożem do robienia przysiadów z wyskokami, bo amortyzuje stawy.
Zobacz więcej: Przestajesz trenować i nagle świat traci barwy? Sprawdź czym jest syndrom odstawienia.

#3 Ćwiczenia w wodzie

Wchodząc do wody sięgającej pasa spalasz o jedną trzecią więcej kalorii niż chodząc po twardym gruncie, ponieważ woda zapewnia większy opór niż powietrze. Pływając spokojnym tempem możesz spalić około 380 kalorii na godzinę. Wróć razem z falami do brzegu, aby ponownie powtórzyć to ćwiczenie. Podczas pływania pracują nogi, ramiona i tułów, które stają się smuklejsze. Co więcej nic nie może się równać z zaczerpnięciem świeżego powietrza na plaży. Takie ćwiczenia są nie tylko dobre dla ciebie, ale i twoich dzieci, które szybko stracą nadmiar energii, przez co ty będziesz mieć wieczorem chwilę dla siebie.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie