Idealna poranna rutyna? Ta, która nie ma nic wspólnego z Instagramem

Poranki, które trwają mniej niż 30 minut też mogą być przyjemne.
Idealna poranna rutyna? Ta, która nie ma nic wspólnego z Instagramem
fot. istock.com
01.06.2021
Dominika Stanisławska

Wiele z nas, zwłaszcza pracujących mam, nie ma czasu na poranną rutynę rodem z Instagrama. Poranki, które obejmują między innymi parzenie kawy, medytację, pisanie w dzienniku, słuchanie podcastu lub audiobooka i rozciąganie mają niewiele wspólnego z prawdziwym życiem.
Zobacz więcej: Twój dom opanował chaos? Zadbaj najpierw o siebie!

Idealna poranna rutyna? Ta, która nie ma nic wspólnego z Instagramem

Nie można zaprzeczyć, że długie poranki są cudowne, budujące i uspokajające, ale dla większości ludzi jest to nierealne. Nakładanie kosmetyków przez 30 minut, potem rozciąganie, a na koniec kawa w sieciówce to co najmniej dwie godziny, których wiele osób nie ma. Efektem oglądania perfekcyjnych filmów w mediach społecznościowych jest permanentny smutek i poczucie winy, bo skoro inni mogą, to dlaczego ja nie mogę? Nic bardziej mylnego - każdy, kto nie jest celebrytą jak Kim Kardashian, nie ma czasu na spędzanie więcej niż 5 minut w toalecie. Ludzie uprzywilejowani mają więcej czasu, mają więcej pieniędzy, mają większą przepustowość. Jeśli masz dwie prace, jeśli walczysz o związanie końca z końcem, nie będziesz myśleć o tworzeniu porannej rutyny dłuższej niż 30 minut. Ciągłe oglądanie perfekcyjnych treści nie jest pomocne, zwłaszcza gdy już czujesz podstawowy brak poczucia bezpieczeństwa i stabilności.
trudny poranek
fot. istock.com

Trudne poranki zmęczonych mam

Wielu ludzi już teraz czuje się źle. Może jesteś rodzicem, który próbuje radzić sobie z pracą w domu bez opieki nad dzieckiem. Może jesteś jedną z wielu osób, które straciły pracę podczas pandemii. Może walczysz o utrzymanie swoich osobistych relacji. Jeśli martwisz się, że nie spełniasz oczekiwań w jakiejś dziedzinie życia, wiadomości o tym, „jak przyjemnie rozpoczynać dzień”, mogą pogłębiać negatywne uczucia. Narracja, że ​​musisz nadać priorytet samoopiece, zanim jeszcze zaczniesz dzień, może być co najmniej zachęcająca, bo wiąże się z jeszcze wcześniejszym wstawaniem (chociaż wystarczy wstać 10-15 minut wcześniej), aby mieć wystarczająco dużo czasu na zrobienie rzeczy, które pozwolą nam poczuć się dobrze.
Zobacz więcej: Dobre nawyki w codziennej pielęgnacji, czyli piękna cera przez cały rok

Żeby było jasne, dbanie o siebie jest naprawdę ważne, ale to, co dzieje się w mediach społecznościowych i na kontach wielu influencerów nie ma nic wspólnego z prawdziwym życiem. Większość matek ledwo może wziąć prysznic lub skorzystać z toalety w spokoju, nie mówiąc już o dwugodzinnej porannej rutynie. Wiedza o tym, czego się spodziewać umożliwia poczucie porządku i kontroli.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie