Prezent z okazji Dnia Matki. Jak wybrać zabawkę erotyczną dla swojej mamy?

I jak to zrobić w najmniej niezręczny sposób.
Prezent z okazji Dnia Matki. Jak wybrać zabawkę erotyczną dla swojej mamy?
fot. istock.com
13.05.2021
Dominika Stanisławska

Wstyd seksualny wynika i dotyka wszystkich, zwłaszcza kobiety powyżej 50 roku życia, które przeżyły dziesięciolecia bez dobrej edukacji seksualnej. Co więcej wstyd nieproporcjonalnie częściej dotyczy kobiecych ciał. Zazwyczaj im młodszy człowiek, tym bardziej jest otwarty na ideę, że przyjemność jest priorytetem w życiu. Wszystko to składa się na to, że nasze mamy nie czerpią wystarczającej przyjemności z seksu.
Zobacz więcej: Boisz się zmian w życiu? Martyna Wojciechowska zachęca do otwarcia się na nie w inspirującej kampani

Jak wybrać zabawkę erotyczną dla swojej mamy?

#1 Zapytaj o zgodę

Zapytaj mamę, czy możesz zadać jej pytanie dotyczące przyjemności lub produktów, które zapewniają przyjemność. Jeśli powie tak, kontynuuj. Jeśli odmówi, możesz uszanować jej zdanie, jednocześnie zadając pytania. Zapytaj, dlaczego mówi nie. Czy to dlatego, że czuje się nieswojo, mówiąc o tym? Czasami osoby, które są najbardziej zamknięte i nieśmiałe, są tymi, które najbardziej ucieszą się z prezentu. Rozpoczęcie tego dialogu i rozbrojenie niezręcznego lub niewygodnego charakteru sytuacji może pomóc wam obojgu zacząć lepiej się poznawać. Jeśli po rozmowie twoja mama nadal jest na „nie”, zrozum, że nie jest to dla niej najlepszy prezent i lepiej wycofać się i uszanować jej granice. Kto wie, może to zasieje ziarno, które otworzy ją na bardziej pozytywne myśli seksualne w przyszłości.
prezent na dzień matki
fot. istock.com

#2 Porozmawiaj

Kiedy siadasz do rozmowy, jeśli nigdy nie rozmawiałaś z mamą o zabawkach erotycznych, powiedz o tym otwarcie. Jeśli czujesz się nieswojo, niezręcznie albo jesteś podekscytowana lub zdenerwowana - powiedz o tym. Bądź szczera, zadawaj pytania i słuchaj. Możesz powiedzieć swojej mamie, że dowiedziałaś się o przerwie w orgazmie i zapytać ją, jak wyglądało jej dorastanie w zakresie seksu i seksualności. Jaka była postawa seksualna w jej domu? Czy brała udział w wychowaniu seksualnym? Możesz nawet podzielić się swoim doświadczeniem.
Zobacz więcej: [Super NEW] Nowa linia naturalnych kosmetyków brązujących i rozświetlających do ciała od BodyBoom

#3 Weź pod uwagę jej wiek

Jeśli po rozmowie zdecydujesz, że kupisz mamie zabawkę erotyczną na Dzień Matki, zastanów się, ile ma lat i jakie są jej potencjalne ograniczenia w zakresie wagi, wieku, i innych czynników. Wibrator to doskonały wybór dla osób w każdym wieku. Lepiej trzymać się z daleka od zabawek opartych na aplikacjach lub zdalnie sterowanych, ponieważ utrudni to po prostu użytkowanie, chyba że twoja mama ma super wiedzę techniczną.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie