Chcesz wyglądać jak paryżanka?

Wszystko, co musisz wiedzieć o “stylu francuskim”.
Chcesz wyglądać jak paryżanka?
fot. istock.com
10.05.2021
Dominika Stanisławska

Francuskie dziewczyny inwestują dużo czasu, pieniędzy i pracy w swój wygląd. Czym właściwie jest francuski styl i estetyka francuskiej dziewczyny? Czy jest to kolejny standard nieuchwytnego piękna, czy tylko synonim wielkiej pewności siebie?
Zobacz więcej: Louis Vuitton: marka wprowadza na rynek nową torbę w kształcie samolotu

Kim jest „francuska piękność”? - styl francuski

Patrząc na piękne paryżanki często zastanawiamy się, jak one to robią? Zawsze modne, z modnymi fryzurami, w modnych ubraniach, zabójczo pewne siebie. Można pomyśleć, że to naturalny wygląd uzyskany bez większego wysiłku, chociaż dla większości będą to i tak tylko pozory. Francuski wiedzą, ile pracy wkłada się w taki wygląd. Idea francuskiej dziewczyny została z czasem przedstawiona przez Nową Falę w kinie. Jednak ten sam archetyp nie jest aktualny w dzisiejszych czasach, zwłaszcza, że ​​reprezentował w tamtym czasie tylko jeden typ kobiety - o wiele bardziej zadbany. Być może jednak nadal aktualny jest jego romantyzm i nieco kapryśna postawa. Piękno jest kwestią tego, jak się czujesz, niż tego, jakie masz cechy.

Urok paryskich dziewczyn jest postrzegany jako forma nonszalancji. Jest to rodzaj wolności, którą ludzie tak bardzo lubią. Podejście do piękna jest naturalne i proste. Kobiety bardzo dbają o swoją skórę, bo piękna skóra to 75 procent każdego makijażu. Pielęgnuj ją odpowiednio i wykonuj masaże twarzy. Następnym krokiem jest lekki makijaż: czarny tusz do rzęs, eyeliner i kremowy róż.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Josephine de La Baume (@josephinedelabaume)

Zobacz wiecej: Praca zdalna: oczekiwania vs. rzeczywistość

Dlaczego “bycie paryżanką” staje się tak popularne?

Ludzie uwielbiają nonszalancję wyglądu francuskiej dziewczyny, która wygląda, jakby właśnie wstała z łóżka, której nie obchodzi, co ludzie o niej myślą. Jest to aspekt, z którym bardzo się identyfikujemy. W naszych polskich realiach, prawda jest taka, że niewielu z nas ma czas poświęcać długie godziny na pielęgnację. Jeśli nie jesteś typem osoby, która lubi nosić makijaż, to powinno cię to cieszyć. Można cenić makijaż i go lubić, ale nie można być jego niewolnikiem. Paryżanka jest wolna od standardów piękna, które zostały narzucone. Piękno to coś, co sprawia, że ​​czujesz się dobrze, ale także moment, kiedy dostrzegasz piękno w innych. W ich postawie, sposobie poruszania się, w tym, jak ludzie się marszczą albo uśmiechają.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie