Nowy bohater w świecie LEGO® Super Mario ™!

Do serii dołączy Luigi™
Nowy bohater w świecie LEGO® Super Mario ™!
10.05.2021
Katarzyna Lemanowicz

Grupa LEGO ogłosiła, że uwielbiany przez fanów Luigi™ dołączy do świata LEGO® Super Mario™. Nowego bohatera będzie można znaleźć w zestawie startowym LEGO Super Mario Przygody z Luigi, który pozwoli dzieciom na przeżycie zupełnie nowych ekscytujących przygód.

LEGO® Super Mario™

Zestaw zawierający interaktywną i długo wyczekiwaną figurkę LEGO Luigi jest najnowszym rozszerzeniem serii LEGO Super Mario, powstałej we współpracy z firmą Nintendo. To właśnie dzięki kooperacji obu firm powstał zupełnie nowy sposób zabawy łączący tradycyjne klocki LEGO ze światem wirtualnym, dzięki czemu dzieci mogą swobodnie budować trasy Super Mario i ożywiać swoje figurki LEGO Mario i LEGO Luigi w zabawny i interaktywny sposób.

Witaj, Luigi!

W najnowszym zestawie pojawia się nowy bohater, Luigi, brat Super Mario i towarzysz jego przygód. Figurka LEGO Luigi wiernie oddaje ikoniczny wygląd i cechy znanego hydraulika, takie jak czarującą osobowość czy niepowtarzalny głos, a dzięki dodatkowemu elementowi jest również wyższa od figurki LEGO Mario.

Zobacz więcej: LEGO® VIDIYO™ i pierwsza w historii minifigurka LEGO, która podpisała kontrakt muzyczny

Jak mówi Julia Goldin, Chief Product & Marketing Officer, Grupy LEGO, podczas zabawy klockami LEGO dzieci mogą puścić wodze swojej wyobraźni, a nowa postać w świecie LEGO Super Mario pozwoli im na przeżycie kolejnych ekscytujących przygód. – Wszyscy kochają Luigiego za jego wyjątkową osobowość, zieloną czapkę i charakterystyczne wąsy. Fani na całym świecie czekali aż dołączy do swojego brata w wersji LEGO, dlatego cieszymy się, że możemy powitać go w nowym interaktywnym zestawie startowym, dzięki któremu dołączy do angażującej zabawy z LEGO Super Mario – dodaje.

Lego

Nowy zestaw startowy jest w pełni kompatybilny z poprzednim i tak samo umożliwia rozpoczęcie przygody w świecie LEGO Super Mario. Dodatkowo można go łączyć z istniejącymi już zestawami rozszerzającymi, kolekcjonerskimi pakietami postaci i pakietami Power-Up. Oba zestawy startowe oferują fanom niemal nieograniczone możliwości rozbudowy, przebudowy, dostosowywania i tworzenia własnych pełnych akcji wyzwań w interaktywnej zabawie z LEGO Mario lub LEGO Luigi, który tak jak jego brat został wyposażony w czujnik koloru, ekran LCD wyświetlający różne reakcje na ruch oraz głośnik, który odtwarza kultowe dźwięki i muzykę z serii gier Super Mario.

Jeszcze więcej zabawy

Dzięki LEGO Luigi dzieci od 6. roku życia mogą jeszcze bardziej rozbudować grę. Podczas zabawy figurką LEGO Luigi gracze mogą zdobywać cyfrowe monety w fizycznym świecie, a przy tym pomóc bohaterowi ukończyć wyzwanie z wirującą huśtawką, wejść w interakcję z nowym Różowym Yoshim oraz pokonać Boom Booma i Bone Goombę. Zestaw startowy Przygody z Luigi zawiera brązowe elementy oznaczające teren Wieży, dzięki którym fani usłyszą nowe dźwięki. W zestawie można znaleźć również specjalny klocek, który umożliwia zdobycie nowych ekscytujących nagród. Seria produktów LEGO Super Mario oferuje wyjątkowy rodzaj zabawy, w której gracze otrzymują natychmiastowe informacje zwrotne dotyczące kreatywnych sposobów budowania i zabawy.

Lego

Takashi Tezuka, dyrektor wykonawczy i producent gier w Nintendo Co., Ltd, bardzo się cieszy z pojawienia się Luigiego. – Mamy nadzieję, że zostanie on ciepło przywitany przez fanów i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, jakie ekscytujące przygody przeżyją dzieci z tymi dwoma postaciami – dodaje.

O nowym zestawie LEGO Super Mario

Zestaw startowy Przygody z Luigi składa się z 280 elementów, można go przebudowywać i łączyć ze wszystkimi innymi zestawami z serii LEGO Super Mario. Bezpłatna aplikacja LEGO Super Mario, opracowana przez Grupę LEGO, jest zgodna ze wszystkimi produktami z tej linii i pozwala na bieżąco śledzić wyniki. Zawiera też instrukcje, wskazówki i bezpieczną platformę, na której dzieci mogą dzielić się pomysłami, aby jeszcze bardziej urozmaicić zabawę.

Lego

Przedsprzedaż zestawu startowego LEGO® Super Mario™ Przygody z Luigi rozpocznie się w Polsce w czerwcu.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie