Najlepszym sposobem na złagodzenie stresu jest… masturbacja?

Niektórzy idą na spacer, a inni wolą zająć się sobą.
Najlepszym sposobem na złagodzenie stresu jest… masturbacja?
fot. istock.com
05.05.2021
Dominika Stanisławska

Zamiast ciągle płakac nad poprzednim rokiem, zamienimy cytryny w lemoniadę i pomyślimy o prawdopodobnie najlepszym sposobie pozbycia się stresu: masturbacji.
Zobacz więcej: 
Ból i dyskomfort podczas seksu - jakie mogą być przyczyny?

Masturbacja - jak rozładować stres?

Masturbacja to fantastyczny sposób, aby dowiedzieć się więcej o swoim ciele i odstresować. Masturbowanie się uwalnia dopaminę, która jest jedną z substancji chemicznych odpowiedzialnych za dobre samopoczucie. Wytwarza się także, gdy jemy dobry posiłek, wykonujemy zadanie lub świętujemy małe zwycięstwo w naszym życiu.

Zwłaszcza teraz, podczas pandemii, nasze ciała mogą doświadczać „spowolnienia” wystrzałów dopaminy i serotoniny, więc masturbacja jest formą samoopieki, która może pomóc odzyskać dobre samopoczucie.

Oprócz tego, że czujesz się dobrze po orgazmie, masturbacja pomaga również lepiej spać. Kiedy jesteśmy zestresowani, często mamy problemy ze snem, co powoduje, że jesteśmy bardziej zestresowani. To błędne koło, więc bardzo ważne jest, aby często się relaksować, gdy jesteśmy zestresowani lub niespokojni.
masturbacja
fot. istock.com

Dlaczego masturbacja jest dobra?

Jest to naturalna forma czerpania przyjemność z siebie, która odwraca uwagę od wszystkich negatywnych myśli, których mózg doświadcza ze stresu, więc jest to w zasadzie najlepszy sposób na uwolnienie się od uporczywego stresu (masturbacja może również pomóc w bólu miesiączkowym). To nic nie kosztuje, nie zajmuje dużo czasu i jest w rzeczywistości dobre dla organizmu - w przeciwieństwie do powszechnych niezdrowych mechanizmów radzenia sobie ze stresem, takich jak intensywne picie lub sięganie po inne substancje.
Zobacz więcej: 
Jak zakochanie wpływa na nasz organizm?

Jest tak wiele sposobów na czerpanie przyjemności z siebie, ale posiadanie niezawodnej zabawki erotycznej realnie może zmienić życie.

Zabawki erotyczne prowadzą do silniejszych orgazmów i przyjemniejszych doznań, które potencjalnie mogą jeszcze bardziej pomóc odstresować się. Kluczem do skutecznej masturbacji jest wygoda i kontrola. Zabawka erotyczna daje siłę i może sprawić, że będziesz szczęśliwy przez cały dzień. Najlepsze zabawki erotyczne to te, które nie wymagają najmniejszego nakładu pracy… Ostatecznie masturbacja i odprężenie polegają na oczyszczeniu umysłu i poświęceniu czasu na zresetowanie fizyczne i emocjonalne.

Na szczęście w tej chwili całe mnóstwo firm zajmujących się zabawkami erotycznymi prowadzi sprzedaż swoich najlepiej ocenianych produktów, od wibratorów po stymulatory łechtaczki.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie