Czy kofeina przyspiesza porost włosów?

Wszystko, co musisz wiedzieć w tym temacie.
Czy kofeina przyspiesza porost włosów?
fot. istock.com
30.04.2021
Dominika Stanisławska

Kofeina jest coraz częściej wykorzystywana przy produkcji kosmetyków. Okazuje się, że samodzielne stosowanie kofeiny, jako dodatku do odżywek i szamponów może korzystnie wpłynąć na ich stan. Czy to oznacza, że kofeina może przyspieszyć porost włosów?
Zobacz więcej: 
6 sposobów na zdrowe włosy

Czy kofeina przyspiesza porost włosów?

Kofeina stymuluje przepływ krwi do skóry głowy. Ma to kluczowe znaczenie, ponieważ krew z tlenem i składnikami odżywczymi, których potrzebują włosy, aby rosnąć, szybciej dostaje się do poszczególnych komórek. Jednak może to nie wystarczyć - głównie z powodu złej diety albo genów. Mieszki włosowe i same włosy mogą tracić blask przez te czynniki. Z czasem włosy staną się coraz bardziej wysuszone, przerzedzone, będą słabo rosnąć i wypadać. Dobrze, gdy w produktach do rutynowej pielęgnacji włosów w składzie znajdzie się kofeina.
Dobrze, gdy w produktach do rutynowej pielęgnacji włosów w składzie znajdzie się kofeina.
fot. istock.com

Kofeina na porost włosów

Mimo tego że kofeina jest coraz chętniej wykorzystywana w przemyśle kosmetycznym, to nadal można mieć problemy ze znalezieniem odpowiedniego produktu. Okazuje się, że w Internecie, drogeriach albo aptece można kupić tabletki z kofeiną oraz sera lub aktywatory, które dobrze sprawdzą się, gdy zostaną dodane do odżywki lub szamponu. Trzeba pamiętać, że kofeina jest szybko usuwana z organizmu. Aby efekt błyszczących i wygładzonych włosów utrzymać, należy kofeinę stosować często.

Kofeina a wypadanie włosów

Kofeina w naturalnych sposób przeciwdziała DHT, czyli aktywnej formie testosteronu, która odpowiedzialna jest za wypadanie włosów. Używanie kosmetyków z kofeiną albo samej kofeiny jest formą profilaktyki wypadania włosów i trochę inny sposób na uzyskanie ładnych włosów.
Zobacz więcej: 
Najlepsze fryzury dla pań o okrągłych buziach

Jak zrobić płukanę z kofeiny?

Zalej dwie łyżki kawy gorącą wodą. Odstaw, aby ostygło. Następnie dolej pół litra wody. Po umyciu włosów i spłukaniu odżywki, polej włosy przygotowaną kawą i wysusz. Aby efekt utrzymywał się jak najdłużej warto co 2-3 robić taką płukankę. Trzeba też pamiętać, że kawa nadaje włosom cieplejszy odcień, dlatego nie jest polecana paniom, które chcą utrzymać swoje chłodne tony.

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Agata (Ocena: 5) 04.05.2021 14:54
Nie przepadam za zapachem kawy, więc płukanki z niej robić nie będę. Wolę używać mojej wcierki z kaminomoto, która również dobrze się sprawdza. Włosy są zdrowsze, mocniejsze i przestały wypadać garściami :)
odpowiedz
Polecane dla Ciebie