W Wielkiej Brytanii ruszyła kampania celebrująca radość z seksu w późnym wieku

Na plakatach można zobaczyć pary w podeszłym wieku.
W Wielkiej Brytanii ruszyła kampania celebrująca radość z seksu w późnym wieku
fot. https://www.relate.org.uk/
28.04.2021
Dominika Stanisławska

W Wielkiej Brytanii ruszyła kampania organizacji Relate Let's Talk the Joy of Later Life Sex. Na fotografiach przedstawione są pary o różnej orientacji, które są w późnym wieku.
Zobacz więcej: 
Krótka historia o seksie w skarpetkach i lepszym orgazmie

Relate Let's Talk the Joy of Later Life Sex

Kampania Relate Let's Talk the Joy of Later Life Sex ma za zadanie przełamać odwieczne tabu. W świadomości publicznej seks, bliskość i intymność w późnym wieku kojarzą się z czymś niespotykanym, odrzucającym. Dla wielu osób bliskość dwójki ludzi w podeszłym wieku nie istnieje, a okazywanie sobie czułych gestów jest nie na miejscu. Relate postanowiło zmienić postrzeganie bliskości w podeszłym wieku.
Lynne and George - pr
fot. https://www.relate.org.uk/later-life-sex

Do współpracy przy kampanii zaproszono pięć par o różnej orientacji seksualnej i sportretowano je. Za zdjęcia odpowiada agencja Rankin. Filmując pięć starszych par w ich najbardziej intymnych sytuacjach, zespół postanowił pokazać, co seks i intymność mogą oznaczać w późniejszym życiu w sposób, jakiego nigdy wcześniej nie robiono.

Istnieje przekonanie, że starsi ludzie nie powinni, nie mogą i nie chcą uprawiać seksu i tworzyć bliskości z partnerem. Rzadko się o tym mówi, ale wiemy, że dla wielu starszych osób seks i intymność pozostają ważną częścią ich życia.

Margaret - naciśnij
fot. https://www.relate.org.uk/later-life-sex

Według najnowszych badań dwie trzecie osób w wieku powyżej 65 lat, aż 67 proc. twierdzi, że seks i intymność w ich grupie wiekowej są rzadko spotykane, a 43 proc. twierdzi, że nigdy nie spotkała się z bliskością w tej grupie wiekowej.

Większość, bo aż 60 proc. osób w wieku powyżej 65 lat nie czuje się komfortowo rozmawiając otwarcie o seksie i intymności. Jako główny powód wskazują zakłopotanie - 66 proc. 64 proc. nie ma doświadczenia w rozmowach na ten temat, bo nie mówiło się o tym, kiedy byli młodsi, 63 proc. nie chce sprawiać innym dyskomfortu, 58 proc. nie wie, kiedy o tym wspomnieć. Na brak pewności siebie wskazało aż 57 proc. przebadanych.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie