Sharon Stone: "Wyszłam z tego cudem. Miałam pięć procent szans na przeżycie"

Książka Sharon Stone ukazała się w Stanach Zjednoczonych 30 marca.
Sharon Stone: "Wyszłam z tego cudem. Miałam pięć procent szans na przeżycie"
fot. Instagram @sharonstone
27.04.2021
Dominika Stanisławska

Aktorka i działaczka społeczna, Sharon Stone opublikowała swoje wspomnienia w książce The Beauty of Living Twice. To szczera i emocjonalna podróż przez dzieciństwo, karierę i życie prywatne. W książce na pierwszy plan wyłaniają się traumy i nadużycia w Hollywood.
Zobacz więcej: 
Christina Aguilera: “Z wiekiem przestajesz porównywać się do innymi ludzi”

Sharon Stone The Beauty of Living Twice

W swojej autobiograficznej książce Sharon Stone opisuje od początku do końca, jak wygląda praca w Hollywood, jak przez trzy lata po udarze uczyła się od nowa pisać i czytać, a lekarze dawali jej tylko 5 proc. szans na przeżycie oraz jak jej dzieci pomogły zmotywować ją do walki o siebie. Gwiazda w wieku 41 lat przeszła udar mózgu, po którym dochodziła do siebie. Od samego początku czytelnik styka się z szokującymi opisami - najpierw ze szpitala, a potem z życia na planie. W latach 90. Sharon wystąpiła w kultowym filmie “Nagi instynkt”, ale pracy nad nim nie wspomina miło. Opisuje przemoc i molestowanie na planie, które było codziennością.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Sharon Stone (@sharonstone)

Niedawno w magazynie Elle pojawił się wywiad z gwiazdą, która opowiedziała o kulisach powstania książki. To “próba znalezienia miłości i pokoju w obliczu wyzwań. Pisanie nie jest łatwym zadaniem, ponieważ bardziej okłamujemy siebie niż innych. Podobnie jak czytanie, jest to dobra praktyka przeciwko frustracji i destrukcyjnym myślom.” 

Napisanie The Beauty of Living Twice to nie tylko prawdziwa opowieść o aktorce, którą do tej pory wspomina się przez rolę Catherine Tramell (chociaż Sharon Stone ma na swoim koncie o wiele więcej doskonałych ról). To zerwanie z jej mitem, który społeczeństwo napisało na jej temat właśnie po kultowym filmie. 

- Świat był bardzo zajęty wymyślaniem historii o mnie i nadszedł czas, abym opowiedziała swoją wersję ze spokojem, miłością i biorąc za to odpowiedzialność. Nadszedł czas, aby kobiety opowiedziały naszą historię, przestały czuć się uciskane i zawstydzone. Ta książka mogłaby zostać napisana przez wielu innych ludzi, którzy dorastali w małym wiejskim miasteczku. - powiedziała Sharon Stone w wywiadzie dla magazynu Elle.

The Beauty of Living Twice jest już dostępna na polskim rynku wydawniczym w oryginalnej wersji językowej.

źródło: elle.es

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie