Krótka historia o seksie w skarpetkach i lepszym orgazmie

Zimno w stopy? Włóż skarpetki i do łóżka…
Krótka historia o seksie w skarpetkach i lepszym orgazmie
fot. istock.com
26.04.2021
Dominika Stanisławska

Seks w skarpetkach brzmi jak żart i często kojarzy się z inicjacją seksualną niż z dojrzałym stosunkiem. Okazuje się, że nad tematem seksu w skarpetkach i lepszym orgazmie już w 2005 roku pochylili się naukowcy.
Zobacz więcej: 
Udawany orgazm - dlaczego to robimy?

Krótka historia o seksie w skarpetkach i lepszym orgazmie

Seks w skarpetkach wywołuje uśmiech na twarzy, ale z drugiej strony, która para chociażby “dla żartów” tego nie robiła? A po fakcie nie przybiła sobie piątki… Seks w skarpetkach jest o tyle lepszy, że po prostu czujemy się komfortowo i ciepło, ale jak to się mówi “w każdej plotce trochę prawdy”, więc jak to dokładnie jest?

W 2005 roku Uniwersytet w Groningen w Holandii przeprowadził badanie na skromnej liczbie par (13), w wieku 19-49 lat, które były aktywne seksualnie. W kontrolowanym środowisku członkowie pary stymulowali się nawzajem. Główne odkrycie dotyczyło komfortu i zdolności do orgazmu, które pozostawały ze sobą w ścisłym związku. W szczególności kobiety łatwiej osiągają szczyt, gdy czują się komfortowo i bezpiecznie. Z kolei mężczyźni odczuwają podniecenie już na samą myśli o stymulacji. Okazuje się, że zimne stopy stają na drodze do orgazmu. 50 proc. par było w stanie osiągnąć orgazm bez skarpetek, ale gdy uczestników poproszono o założenie skarpetek, aż 80 proc. par szczytowało. Jednak badanie dotyczy par, a nie płci. Mimo to kobiety potrzebują większego komfortu by odbyć satysfakcjonujący stosunek seksualny.
Zobacz więcej: 
Oto najczęstsze problemy ze współżyciem po ciąży
seks w skarpetkach
fot. istock.com

Czy seks w skarpetkach naprawdę ułatwia osiągniecie orgazmu?

Tak naprawdę, nie chodzi tylko o sam seks w skarpetkach, bo równie dobrze można założyć rękawiczki. Ponadto często też myślimy, że aby uprawiać seks, musimy być zupełnie nadzy. Tak naprawdę pary osiągały orgazm, bo czuły się bardziej komfortowo. Aby osiągnąć orgazm, nie chodzi tylko o psychiczny spokój, ale także fizyczne wygody. Chętniej skupiamy się na samym akcie, gdy inne potrzeby mamy zapewnione i zabezpieczone, a także gdy nic nie rozprasza naszej uwagi. Gdy uprawiamy seks w skarpetkach nie myślimy o tym, jak zimne są nasze stopy. Oczywiście założenie skarpetek do stosunku wcale nie daje gwarancji osiągnięcia orgazmu, ale dlaczego by nie spróbować?

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie