Prezenty dla rodziców w formie przeżyć. Co wybrać?

Jaki upominek warto wybrać, by przypadł obdarowanym do gustu i czym kierować się przy zakupie?
Prezenty dla rodziców w formie przeżyć. Co wybrać?
fot. materiały prasowe
27.04.2021

Rodzice to wyjątkowe osoby w życiu każdego człowieka, które jak nikt inny wpłynęły na nasz charakter. Dzięki ich wychowaniu i opiekuńczości mogliśmy się cieszyć beztroskim dzieciństwem i owocnym startem w dorosłe życie. Zarówno mama, jak i tata pamiętają o nas w ważnych dla nas chwilach, świętując nasze sukcesy i wyjątkowe dni. Jeśli zastanawiasz się, jaki prezent kupić rodzicom na rocznicę ślubu, z okazji urodzin, na Dzień Matki lub Dzień Ojca, koniecznie przeczytaj ten artykuł. Zostawiamy w nim porady, jaki upominek warto wybrać, by przypadł obdarowanym do gustu, a także czym kierować się przy zakupie.

Czym kierować się przy zakupie prezentu?

Każda osoba wybierająca upominki stara się wybrać uniwersalny prezent. Jednocześnie –  będąc zachowawczym – decydujemy się na podarunki będące swoistą klasyką gatunku. Kwiaty, dobrej jakości alkohol, książka czy słodycze oczywiście ucieszą rodziców, jednak nie będzie to niespodzianka dająca „efekt WOW!”. Trendem, który coraz częściej pojawia się przy wręczaniu prezentów, jest obdarowywanie upominkami niematerialnymi. Zamiast butelki drogiej whisky czy ekskluzywnego wina, wysyłamy bliskich na kursy piwowarskie lub spotkania z sommelierem. Kwiaty, które po kilkunastu dniach usychają i więdną, zamieniamy na emocje i wspomnienia, które trwają wiecznie

fot. iStock

Decydując się na taką niematerialną formę prezentu, warto wziąć pod uwagę kilka aspektów. Po pierwsze: warto zweryfikować stan zdrowia naszych rodziców. Nie musimy ich od razu wysyłać na pełen pakiet badań, jednak warto wiedzieć, że przy problemach z nadciśnieniem wybór skoku ze spadochronem czy vouchera do saunarium może nie być najlepszym pomysłem. Drugą kwestią są preferencje obdarowanych. Jeśli nasi rodzice preferują spokojne czynności i niezbyt intensywne aktywności, to nie wysyłajmy ich na siłę w miejsca przesycone adrenaliną. Ostatnią kwestią jest nasz budżet. Wiele osób sądzi, że vouchery upominkowe to niebagatelny koszt; okazuje się jednak, że już w budżecie do 200-250 złotych jesteśmy w stanie wybrać wspaniałe prezenty dla mamy i taty.

Prezenty w formie spokojnych doświadczeń dla rodziców

Wręczając upominek, możemy pokusić się o wykupienie pakietu lub atrakcji, która angażuje jednocześnie i mamę i tatę. Najczęstszym wyborem w tej kwestii będą raczej spokojne doświadczenia, podczas których nasi rodzice się zrelaksują i oderwą od niekiedy męczącej i stresującej codzienności. Pierwszą myślą jest więc centrum odnowy biologicznej i wspólne pakiety SPA o charakterze regeneracyjnym lub odżywczym. Alternatywą dla tego upominku jest wizyta w gabinecie masażu, gdzie wykwalifikowane osoby przeprowadzą zróżnicowane warianty zabiegów: od aromaterapii, przez lomi lomi, aż po masaż gorącymi kamieniami. Jeśli chcemy podarować rodzicom inną formę relaksu, to ciekawym pomysłem jest kolacja dla dwojga w ekskluzywnej restauracji. Wybór gastronomiczny jest ogromny: od smaków Orientu przez uwielbianą kuchnię włoską aż po tradycyjne i znajome dania polskie w eleganckiej odsłonie. Przy nieco zasobniejszym budżecie możliwy jest zakup city break’u – kilkudniowego pobytu w turystycznej miejscowości z wykupionym noclegiem i zapewnioną ciekawą atrakcją. 

fot. iStock

Prezent dla rodziców pełen adrenaliny

Jeśli rodzice na co dzień wiodą spokojne życie i wiesz, że chcieliby do niego wprowadzić nieco szaleństwa, to właśnie masz idealny pretekst do wykupienia śmielszych, odważniejszych upominków. Nikt przecież nie powiedział, że pakiety pełne adrenaliny czy niecodziennej aktywności zarezerwowane są wyłącznie dla młodych, zbuntowanych nastolatków! Nasze propozycje prezentowe zaczynamy od potężnej dawki emocji, którą zagwarantuje skok na bungee dla dwojga. Prezent ten dostarczy niezapomnianych wrażeń, a dzięki profesjonalnej kadrze instruktorskiej i wykorzystaniu najlepszego, atestowanego sprzętu realizacja vouchera odbędzie się w bezpiecznych warunkach. Innym podniebnym upominkiem będzie lot widokowy w awionetce, helikopterze lub balonie nad jednym z wielu polskich miast. Dla osób, które preferują jednak pozostanie na lądzie, proponujemy wizytę na strzelnicy z opcją przestrzelenia z kilku rodzajów broni. Nieco bardziej pacyfistycznym rozwiązaniem jest ekstremalna jazda samochodem off road, w której jedno z rodziców zasiądzie za kierownicą specjalnie przystosowanej maszyny.

fot. iStock

Więcej propozycji prezentowych dla rodziców znajdziesz na: www.prezentmarzen.com/prezent-dla-rodzicow/.

 

Artykuł sponsorowany

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 28.04.2021 15:12
Mama boi się takich szaleństw. Dlatego jej kupuję bardziej stonowane prezenty. Na urodziny dostała ode mnie bon na masaż i kosz słodkości z poczty kwiatowej. A tata ze skoku ze spadochronem, by się ucieszył.
odpowiedz
Polecane dla Ciebie