Jak wybrać idealny ekspres do kawy?

Marzysz o doskonałej kawie we własnym domu? Takiej jak w kawiarni lub w biurze, ale bez wychodzenia z domu?
Jak wybrać idealny ekspres do kawy?
Philips
22.04.2021
Katarzyna Lemanowicz

Zastanawiasz się, co wziąć pod uwagę, wybierając ekspres do kawy? Sprawdź przydatne wskazówki.

Dobry ekspres do kawy - czyli jaki?

Dobry ekspres do kawy to inwestycja na lata, dlatego warto jest się dobrze zastanowić przed zakupem. Pierwszy krok to odpowiedzenie sobie na pytanie o ulubioną kawę. Jeśli lubisz kawy z mlekiem, musisz wiedzieć, że wiele ekspresów może je dla ciebie zrobić, ale nie każdy system mleczny jest tak samo skuteczny. Ekspres Philips 4300 LatteGo robi nie tylko wyśmienite mleczne kawy z idealnie spienioną pianką, ale jest też bardzo prosty w obsłudze - system mleczny LatteGo można łatwo wyczyścić w zaledwie 15 sekund[1].

Wiele wcieleń kawy

W drugim kroku warto pomyśleć nie tylko o sobie, ale też o bliskich i znajomych – nawet jeśli pijesz tylko espresso, dla nich warto pokusić się o ekspres z większym wyborem kaw. Philips 4300 LatteGO może zrobić osiem różnych napojów kawowych, od gładkiego espresso po spienione cappuccino, czyli każdy znajdzie coś dla siebie. Ekspres pomoże też zapamiętać upodobania Twoje i najbliższej osoby: możesz stworzyć dwa profile użytkownika, aby zachować preferencje takie jak moc, temperatura, ilość kawy czy mleka, dzięki czemu za każdym razem będziesz mieć idealną kawę.

Zobacz więcej: Jakie są korzyści zdrowotne wynikające z picia kawy?

Ziarna to podstawa

Istota smaku kawy tkwi w ziarnach – napoje ze świeżo zmielonych ziaren smakują najlepiej. Ekspres Philips 4300 ma wbudowany ceramiczny młynek, który mieli kawę z największą precyzją, wydobywając z ziaren 100% aromatu. W dodatku taki młynek jest bardzo wytrzymały - pozwala przygotować aż 20 tys. filiżanek najwyższej jakości kawy. Pamiętaj też, że na smak espresso wpływa też grubości mielenia kawy. Regulacja grubości mielenia ziaren pozwala na dopasowanie mocy i aromatu kawy do własnych preferencji.

Philips LatteGo 4300

Baza wiedzy

Wyświetlacze ekspresów do kawy różnią się między sobą, niekiedy przypominając wręcz zaawansowany komputer. Philips 4300 został zaprojektowany tak, by jego obsługa była intuicyjna. Najważniejsza funkcja ekspresu: przygotowanie doskonałej kawy, wymaga naciśnięcia jednego guzika i potwierdzenia. Takie rozwiązanie sprawia też, że ekspres ma wyjątkowo atrakcyjny wygląd i zachwyca nawet wtedy, kiedy nie robi kawy – wizualnie.

Philips LatteGo 4300

Philips 4300 ma to bardzo szybki w czyszczeniu system spieniania mleka

Składa się on tylko z dwóch części i nie ma ukrytych rurek, dzięki czemu można go opłukać pod kranem lub umieścić w zmywarce. Nie jest to jedyna jego cecha sprawiająca, że robienie kawy i obsługa ekspresu w domu jest bezproblemowa. Dzięki opatentowanemu filtrowi wody AquaClean zastosowanemu w ekspresach Philips możesz delektować się świeżo zaparzoną kawą każdego dnia (aż do 5000 filiżanek[1]), bez konieczności odkamieniania urządzenia. Idealna kawa bez problemów – tak wygląda najlepszy wybór!

Philips LatteGo 4300

 

Rekomendowane ceny ekspresów Philips 4300: od 2809 zł

[1] W przypadku 8 wymian filtra, zgodnie ze wskazaniem urządzenia. Rzeczywista liczba filiżanek zależy od wybranego rodzaju kawy, płukania i czyszczenia

[1] Bazując na testach konsumenckich przeprowadzonych w Niemczch dla automatycznych eskresów do kawy (2018)

Współpraca

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie