3 ćwiczenia, które pomogą dojść do siebie po całym dniu przy biurku

Są banalnie proste!
3 ćwiczenia, które pomogą dojść do siebie po całym dniu przy biurku
fot. istock.com
21.04.2021
Dominika Stanisławska

Długie godziny przed komputerem, a potem na kanapie przed telewizorem powodują, że nasze ciało ciągle jest w jednym pozycji. Co więcej, prowadzi to do bólu oraz zwiększa ryzyko zachorowania na choroby cywilizacyjne. Oto 3 ćwiczenia, które pomogą nam dojść do siebie po całym dniu w jednej pozycji.
Zobacz więcej: 
TOP 5 pomysłów na wiosenną aktywność na łonie natury

3 ćwiczenia, które pomogą na bóle kręgosłupa

#1 Odwrócona deska

Jak wykonać to banalnie proste ćwiczenia? Pierwszy krok, to siad z wyprostowanymi przed sobą nogami. Dłonie należy skierować za siebie, a palce ułożyć w stronę pleców. Podnieś biodra do góry, trzymając nogi razem. Przechyl głowę do przodu, patrząc prosto w dół swoich nóg. Podnoś klatkę piersiową coraz wyżej. Przytrzymaj ciało przez 5 oddechów lub 10 sekund. Opuść spokojnie biodra. Powtórz jeszcze dwa razy.

#2 Siad na piętach

Uklęknij na macie w wyprostowanej pozycji siedzącej z nogami i stopami złączonymi pod sobą. Wsuń palce pod stopy, zginając je całkowicie i rozciągając stopy. Połóż dłonie na udach, aby uzyskać dodatkową równowagę. Usiądź i utrzymaj tę pozycję przez 30 sekund. Ćwicz do 2 minut, kontynuując podnoszenie klatki piersiowej.
Zobacz więcej: 
Czy trening 2 razy dziennie pomaga szybciej schudnąć?

#3 Wypady

Uklęknij i zrób krok do przodu, wykonując głęboki wypad. Połóż ręce na kolanach, aby zachować stabilność i utrzymać górną część ciała w pozycji pionowej. Przenieś ciężar do przodu, aby rozciągnąć mięśnie. Przytrzymaj przez 5 oddechów lub 10 sekund. Powtórz od 3 do 5 razy, a następnie zmień nogę.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie