[Super to read] „Nazywam się Kabelek, Jamnik Kabelek II” Lidii Gierwiałło

To kontynuacja zabawnych, a chwilami niebezpiecznych przygód z udziałem jamnika Kabelka i jego przyjaciół.
[Super to read] „Nazywam się Kabelek, Jamnik Kabelek II” Lidii Gierwiałło
14.04.2021
Katarzyna Lemanowicz

Autorką książki dla dzieci jest Lidia Gierwiałło. „Tak, to był tylko sen... Ale ja już wiem, że marną pogodę i zły humor można poprawić wyobraźnią. W marzeniach mogę zostać nawet piratem. I jeszcze jedno: jeśli ktoś uważa, że tylko pies z kulawą nogą nie lubi deszczu, to nie ma racji. Poważnie!”

„Nazywam się Kabelek, Jamnik Kabelek II” Lidii Gierwiałło

Narratorem książki jest główny bohater, jamnik Kabelek, który w cudowny sposób opisuje otaczający go świat. Z zainteresowaniem i ciekawością śledzi wszystkie domowe wydarzenia i wyciąga z tego bardzo zabawne wnioski, dzięki czemu od samego początku jest wesoło. W książce można znaleźć dużo historii, które podzielone zostały na krótkie opowiadania, np: z czyim udziałem i pod czyim przewodnictwem przebiegała akcja poszukiwawcza małych myszek lub z czego można zrobić linę, żeby wydobyć z dołu zrozpaczonego gąsiorka i wiele, wiele innych...

Książka dla dzieci

O czym jest II część książki "Nazywam się Kabelek, jamnik Kabelek"?

II część książki "Nazywam się Kabelek, jamnik Kabelek" uczy empatii na przykładzie nocy
sylwestrowej, kiedy to niebo rozświetlają fajerwerki, a czworonożnym i dwunożnym
przyjaciołom nie jest wtedy do śmiechu. Jest również przedstawiony konflikt na linii pies - kot, ale spokojnie wszystko dobrze się kończy.

Ważnym atutem książki są barwne i piękne ilustracje, które pobudzają wyobraźnię i przenoszą czytelnika do świata Kabelka i jego przyjaciół. Na ostatnich stronach znajduje się quiz, który sprawdzi wiedzę z przeczytanej książki. „Nazywam nie Kabelek, jamnik Kabelek II” to pozycja, która na pewno skradnie serca małych czytelników, a może nawet i reszty rodziny.

II część przygód jamnika Kabelka możesz kupić tutaj - https://kabelekpsotyidziwoty.art.W II połowie roku pojawi się kolejna, III część książki.

 

Lidia Gierwiałło to polska poetka, autorka tekstów piosenek, pisarka. Twórczyni Salonu
Muzycznego FRYDERYK, który promował muzykę i sztukę. Jej utwory śpiewały m.in. Irena Santor, Dorota Miśkiewicz, Joanna Jeżewska, Jolanta Fraszyńska, Joanna Trzepiecińska, Edyta Jungowska oraz Piotr Fronczewski, Zbigniew Zamachowski, Cezary Żak, Wojciech Malajkat, Wojciech Machnicki, Robert Janowski, Stanisław Górka, Felicjan Andrzejczak i wielu innych. Autorka tekstów do muzyki Marka Sarta przy projekcie muzycznym Cztery Pory Roku - Teatr
Malucha oraz autorka książki „Spodmiotełki, czyli sposób na kwaśna minkę”. I część książki „Nazywam się Kabelek, jamnik Kabelek” została wyróżniona w XIX edycji konkursu „Świat Przyjazny Dziecku” organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka. Prywatnie mama, babcia i właścicielka trzech jamników Kabelka, Mikusia i Lineczki.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie