Dlaczego wraz z pandemią wzrosła liczba zdrad?

Nie każda para potrafi ze sobą wytrzymać 24/7…
Dlaczego wraz z pandemią wzrosła liczba zdrad?
fot. istock.com
13.04.2021
Dominika Stanisławska

Z tego artykułu dowiesz się m.in.

  • jakie są przyczyny zdrady;
  • jak pandemia wpływa na zdrady.

Z dnia na dzień zmienił się nasz sposób życia. Dla jednych par był to moment, kiedy w końcu mogli spędzać ze sobą więcej czasu, a dla innych był to początek końca. Jakie są przyczyny niewierności w dobie COVID-19?
Zobacz więcej: 
6 pomysłów na randkę w aucie

Przyczyny niewierności w związku

#1 Nuda

Przy wszystkich ograniczeniach normalne jest uczucie znudzenia, co w wielu przypadkach może wywołać napiętą atmosferę w związku. Dla wielu osób przygoda wirtualna lub realna jest formą rozrywki mającą na celu rozładowanie napięcia w związku.
Dla wielu osób przygoda wirtualna lub realna jest formą rozrywki mającą na celu rozładowanie napięcia w związku.
fot. istock.com

#2 Brak prywatności

Jeśli już przed pandemią były z tym problemy, to obecnie może być jeszcze gorzej. Do tego dochodzi brak seksu lub szukanie go w innych miejscach. Mniejsze zainteresowanie partnerem, którego widujemy ciągle powoduje, że szukamy miejsca i osoby, gdzie będziemy mogli być tylko ze swoimi myślami.

#3 Izolacja i (nie)poznawanie nowych osób

Zamknięcie w domu zwiększa uczucie osamotnienia. Jeśli komunikacja pary szwankuje, łatwo szukać zrozumienia i pocieszania w innych miejscach - nawet wirtualnie.

#4 Zmiana w rutynie

Z drugiej strony dla wielu par przejście w tryb zdalny oznacza mniej wspólnie spędzanego czasu. Z tego powodu natłok obowiązków jednej ze stron i brak czasu wolnego między pracą a domem spowodowały, że partner szuka zainteresowania gdzie indziej.

#5 Brak rozrywki

Podobnie jak w punkcie pierwszym i drugim, przestrzeń osobista i rozrywka są bardzo ważne dla jednostki. Tracąc codzienne nawyki, jak siłownia, basen, czy spotkanie z przyjaciółmi, pary są zmuszone spędzać ze sobą więcej czasu, co ułatwia i przyspiesza dostrzeganie wad u innych.
Zobacz więcej: 
Jak będzie wyglądało życie seksualne po pandemii?

#6 Szukanie nowych emocji

Po roku tycia i siedzenia w dresie wiele osób chce wprowadzić prawdziwe emocje do swojego życia. Szukanie odskoczni jest jedną z nich. Poza tym tęsknimy za codziennym szykowaniem się do wyjścia, a home office skutecznie zniechęca do założenia czegoś innego niż dres.

#7 Fizyczne zaniedbanie

Ludzie z natury są estetami. Lubimy wszystko co ładne. Przez zamknięcie w domach kobiety i mężczyźni przestali o siebie dbać, bo wiele osób myśli, że związek został im dany raz na zawsze. Niestety, ale dbanie o siebie w kontekście fizyczności (golenie nóg, mycie włosów, golenie zarostu) wielu osobom przychodzi z trudem.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie