Jak utrzymać fizyczną i psychiczną rutynę dobrego samopoczucia w domu?

Od treningu w domu po rytuały świadomości.
Jak utrzymać fizyczną i psychiczną rutynę dobrego samopoczucia w domu?
fot. istock.com
12.04.2021
Dominika Stanisławska

Z tego artykułu dowiesz się m.in.

  • jakie aktywności można podjąć, gdy ma się mało czasu;
  • jak utrzymać zdrowie psychiczne i fizyczne w dobrym stanie.

Postanowienia noworoczne już dawno odeszły w niepamięć, a to dlatego, że o formę trzeba dbać cały rok. Nie chodzi tylko o formę fizyczną, ale ta psychiczna też ma ogromne znaczenie. Zwłaszcza w dobie pandemii ważne jest, aby wiele naszych działań wpisywało się w codzienną rutynę.
Zobacz więcej: 
5 sposobów na energię do ćwiczeń - wiemy co naprawdę działa!

Jak utrzymać fizyczną i psychiczną rutynę dobrego samopoczucia w domu?

#1 Trening w domu

Według badań przeprowadzonych przez Gympass, platformę wellness, dla 96,48% ankietowanych osób regularne dbanie o siebie wpływa na produktywność. Trening i  utrzymywania zdrowia psychicznego idą w parze i wzajemnie się uzupełniają. Wiele aplikacji pozwala na regularne odbywanie treningu i dbanie o siebie. Dzięki nim znajdziesz 10 minut dla siebie codziennie.
Dzięki nim znajdziesz 10 minut dla siebie codziennie.
fot. istock.com

#2 Medytacja

O tym, jak ważna jest joga i medytacja wie każdy, kto regularnie praktykuje te czynności. Dzięki medytacji można się wyciszyć, a przez to być łagodniejszym dla siebie i innych - co ma terapeutyczny wpływ nie tylko na chroniczny stres. Często emocje z pracy przenoszone są na domowników, przez co łatwo o konflikty. Regularna joga zmniejsza napięcie, rozluźnia ciało i wprowadza nas w dobre samopoczucie.

#3 Ćwiczenia oddechowe + rozciąganie

Połączenie rozciągania z ćwiczeniami oddechowymi sprawią, że tlen będzie dostarczony do każdej komórki. Dzięki temu łatwo odnaleźć spokój w stresującym czasie. Zamiast siedzieć bezradnie przed komputerem, lepiej poświęć 10 minut na rozciągnięcie się - zrób z tego rutynę. Dotlenienie organizmu jest bardzo ważne, jeśli twoja praca jest siedząca, a ty spędzasz kilkanaście godzin w tym samym miejscu.
Zobacz więcej: 
Batony zbożowe z płatków żytnich i masła orzechowego [PRZEPIS]

#4 Aromaterapia

Zapach ma silny wpływ na nasze emocjonalne funkcjonowanie. Dom, to nie tylko funkcjonalna przestrzeń, ale także miejsce budowania wspomnień. O wiele przyjemniej spędza się czas w miejscu, które dobrze pachnie. Tuż po pracy, kiedy napięcie zaczyna z ciebie schodzić możesz zrobić sobie aromaterapię w salonie lub w wannie. Jest to jeden ze sposobów uzupełnienia treningów czy medytacji. Aromaty w nieinwazyjny sposób oddziałują na nasze emocje i otwierają kanały energetyczne.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie