Aplikacje, które pomogą śledzić cele i zadbać o formę

Którą wybrać, aby osiągnąć najlepsze efekty?
Aplikacje, które pomogą śledzić cele i zadbać o formę
fot. istock.com
08.04.2021
Dominika Stanisławska

Z tego artykułu dowiesz się m.in.

  • jakie aplikacje pomogą uzyskać wymarozne efekty;
  • na co zwrócić uwagę przy wyborze aplikacji;
  • jakie opcje mają poszczególne aplikacje.

Czym powinna się charakteryzować dobra aplikacja do odchudzania? Powinna nas motywować, śledzić nasze cele, proponować rozwiązania, mieć dostęp do darmowych przepisów oraz na podstawie algorytmów wyliczać nasze osiągnięcia. Oto najlepsze aplikacje, które pomagają użytkownikom osiągnąć wymarzone efekty.
Zobacz więcej: 
Pożegnaj się raz na zawsze z cellulitem!

Najlepsze aplikacje, które pomogą w odchudzaniu

#1 YAZIO - licznik kalorii

Aplikacja, która już na wstępie pyta o nasze cele. Mamy do wyboru aż trzy: utrata wagi, zbudowanie mięśni, utrzymanie wagi. Kolejne pytania dotyczą funkcji, które mają nam ułatwić cel. Są ich aż cztery, czyli: liczenie kalorii, przerywany post, pyszne przepisy i plany zdrowych posiłków. Standardowo aplikacja pyta nas o naszą obecną wagę i wagę docelową. Kolejne weryfikacje dotyczą płci, wzrostu i wieku. YAZIO, w zależności od celu, wylicza dzienne zapotrzebowanie na kalorie, ilość kroków do przejścia oraz przewidywaną datę osiągnięcia celu. YAZIO oferuje również szybkie i proste przepisy.
YAZIO - licznik kalorii
fot. YAZIO - licznik kalorii

#2 Google Fit: monitoruj stan zdrowia i aktywność

Aplikacja ma za zadanie motywować nas do dziennej liczby kroków. Nie znajdziemy tam fit przepisów, czy innych dodatków. Jest to stricte aplikacja, która ma obliczyć naszą aktywność fizyczną, za którą - jeśli wykonamy więcej kroków - dostaniemy nagrodę. Google fit pomaga także śledzić nasz sen oraz określać jakość snu. Aplikacja jest prosta w obsłudze i nadaje się dla osób, które nie szukają urozmaiceń, a jedynie pomocy przy wykonywaniu planu treningowego.
Google Fit: monitoruj stan zdrowia i aktywność
fot. Google Fit: monitoruj stan zdrowia i aktywność

#3 adidas training - plan treningowy

Aplikacja adidas training po uzupełnieniu podstawowych informacji, takich jak wzrost, wiek i waga pyta o nasze cele. Mamy do wyboru cztery: lepsza forma (chcę poprawić kondycję), lepsze zdrowie (chcę prowadzić zdrowszy tryb życia), schudnąć (chcę zrzucić kilka kilogramów), mocne mięśnie (chcę wzmocnić moje mięśnie). Kolejne pytania dotyczą trybu życia i napotykanych problemów. Po uzupełnieniu tych informacji aplikacja sama dobiera dla nas najlepszy plan treningowy. Ponadto są też opcje dodatkowe, gdzie pokazane są inne treningi, z których można korzystać.
Zobacz więcej: 
To są najlepsze przekąski po treningu!
Adidas Training - plan treningowy
fot. Adidas Training - plan treningowy

#4 Fitatu

Fitatu na samym wstępie pyta nas o to, co chcemy osiągnąć i, w porównaniu do innych aplikacji, nie ma pytań o zdrowie. Są do wyboru trzy opcje: utrata masy ciała, przyrost masy ciała, utrzymanie masy ciała. Kolejne pytania są dość szczegółowe, bo poza wagą, wzrostem i wiekiem uzupełnić należy tryb życia, czy ocenić naszą kondycję. Później należy uzupełnić produkty, które spożyliśmy w ciągu dnia. Fitatu daje użytkownikom dostęp do wielu przepisów, co zdecydowanie ułatwia utrzymanie motywacji i osiągnięcie celów.
Fitatu
fot. Fitatu

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Michał K. (Ocena: 5) 12.04.2021 11:04
Fitatu z tych apek jest najlepsze. Nie pyta o zdrowie, ale może najwięcej pomóc w dbałości o to zdrowie. Ma na przykład skład produktów i je ocenia pod kątem zdrowotnym (Fitatu Score).
odpowiedz
Polecane dla Ciebie