Jak być bardziej pewnym siebie?

Codzienne ćwiczenia pozwolą na podniesienie swojej samooceny.
Jak być bardziej pewnym siebie?
fot. istock.com
18.03.2021
Dominika Stanisławska

Pewność siebie to coś, co zdobywamy latami. Dzięki temu jesteśmy w stanie określić nasze mocne i słabe strony, a także wiemy, w jaki sposób pracować nad sobą, by być lepszym człowiekiem. Dla wielu osób pewność siebie to obco brzmiące słowa. Można jednak wykonywać ćwiczenia, by być bardziej pewnym siebie i podnieść swoją samoocenę.
Zobacz więcej: 
Jak powiedzieć „nie” niepotrzebnym czynnościom?

Jak być bardziej pewnym siebie?

#1 Piękno to nie tylko wygląd

Wiele kobiet myśli, że to wygląd determinuje pewność siebie. Na pewno może jej dodać, ale to tylko niewielki fragment. To, co sprawia, że jesteśmy piękni, to inteligencja, poczucie humoru, dystans, empatia, urok osobisty, odwaga i nasze zalety. To te cechy powinny sprawiać, że czujemy się wystarczająco dobrze sami ze sobą. Pierwszym krokiem do budowania pewności siebie, jest pomyślenie najpierw o sobie, o tym, czego potrzebujesz i co masz zamiar osiągnąć.
Pierwszym krokiem do budowania pewności siebie, jest pomyślenie najpierw o sobie, o tym, czego potrzebujesz i co masz zamiar osiągnąć.
fot. istock.com

#2 Samokrytyka w granicach rozsądku

Ludzie mają tendencję do krytykowania samych siebie, a przy tym potrafią być naprawdę dla siebie surowi. Ciągle coś nam nie pasuje - a to fałdki na brzuchu są za duże, a to nos jest krzywy, a to nie mamy zdolności, które chcielibyśmy mieć. Każdy obdarzony jest innymi atutami i atrybutami, dlatego warto być wdzięcznym za to, co się ma. Często jesteśmy więźniami własnych myśli. Od kobiet wymaga się także, aby były niezawodne na polu rodzinnym i służbowym. Gdy tylko jeden z aspektów zaczyna się chwiać, kobieta w swoich własnych oczach postrzega się jako kogoś gorszego. Perfekcjonizm nie istnieje, więc nie trzeba być w stosunku do siebie bardzo krytycznym.

#3 Emocje są siłą, a nie słabością

Często postrzegamy emocje, jako naszą słabość. Społeczeństwo wymaga, aby emocje były tuszowane. Jednak to, co charakterystyczne dla kobiet, to większa emocjonalność, co jest piękne, a nie złe. Dzięki nim jesteśmy w stanie podejmować lepsze decyzje, bo jesteśmy empatyczne. Smutek, gniew, żal to jedne z nich, dlatego nie należy się ich wstydzić. Jeśli czujesz się źle, to powiedz o tym bliskim. Jest to kolejny krok do budowania pewności siebie. Umiejętność określania tego, co się czuje w danej chwili może pomóc.
Zobacz więcej: 
“Go For IT” – marka IT Cosmetics startuje z globalną kampanią

#4 Rób rzeczy, które sprawiają ci radość

To kolejny element budowania pewności siebie. Wykonywanie czynności, które nas zadowalają powoduje, że wzrasta poziom endorfin w organizmie, a przez to jesteśmy szczęśliwsi. Inni zaczynają dostrzegać nasz uśmiech, co skutecznie buduje nasze poczucie własnej wartości.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie