Miłość w starym stylu: 70% Polaków chciałoby otrzymać wyznanie miłości w formie listu

Badanie przeprowadzone przez Zaadoptuj Faceta.
Miłość w starym stylu: 70% Polaków chciałoby otrzymać wyznanie miłości w formie listu
fot. istock.com
05.03.2021
Dominika Stanisławska

W przeciągu zaledwie kilku lat nowe technologie zdołały połączyć ze sobą tysiące osób na całym świecie i ułatwić im znalezienie swojej drugiej połówki. Bez wątpienia - dziś niemal wszystko można załatwić za pomocą kilku kliknięć, jednak istnieją stare formy komunikacji, za którymi tęsknimy i które chcemy na nowo wprowadzić do naszego życia.
Zobacz więcej: Czym kobiety róznią się od mężczyzn? Zabawne obrazki Yang Liu

70% Polaków chciałoby otrzymać wyznanie miłości w formie listu

Z badania przeprowadzonego przez ZaadoptujFaceta wyraźnie wynika, że 70% Polaków chciałoby otrzymać miłosną deklarację w formie listu i uważa to za bardzo  romantyczny gest ze strony ukochanej osoby. Choć może wydawać się to nieco staroświeckie, to są wśród nas tradycjonaliści, którzy wciąż chętnie sięgają po pióro i papier, aby wyrazić swoje uczucia. Co ciekawe, 49% badanych wyznaje, że zdarzyło im się napisać list miłosny, którego nie mieli odwagi wysłać. 

Miłość w starym stylu: 70% Polaków chciałoby otrzymać wyznanie miłości w formie listu
fot. Materiał prasowy

Kosmiczne wyznania miłości

Obecnie ci, którzy kiedykolwiek zastanawiali się nad wysłaniem takiej miłosnej deklaracji, mają niepowtarzalną okazję, aby w bardzo oryginalny sposób zrealizować ten cel. Wszystko za sprawą portalu ZaadoptujFaceta, który wyśle w przestrzeń kosmiczną 1000 listów miłosnych, które dosłownie sięgną gwiazd.

Do tej pory aplikacja randkowa przyjęła prawie 20 000 zgłoszeń z 11 krajów z całego świata, zarówno od kobiet jak i mężczyzn, którzy pragną podzielić się swoimi uczuciami. Co zawierają te listy? Z wewnętrznych danych ZaadoptujFaceta wynika, że w 90% są one adresowane do partnerki lub partnera oraz sekretnej miłości. Wiele deklaracji skierowanych jest do rodziny i przyjaciół. Pojawiają się również wyznania miłości do samych siebie. 
Zobacz więcej: 3 wyrażenia, które powinnaś mówić swojemu partnerowi

Listy miłosne nie z tego świata

Portal zapewnia, że każdy do 7 marca może wysłać swój list na ZaadoptujFaceta, bez konieczności rejestracji w aplikacji. Osoby, które wezmą udział w konkursie, będą mogły podzielić się swoimi wyznaniami w mediach społecznościowych, aby uzyskać jak największą liczbę głosów. Następnie, specjalne jury czytelnicze wybierze 1000 szczęśliwców, których listy miłosne wyruszą w tę niezwykłą ekspedycję.

Każda wiadomość pokona łącznie ponad 100 milionów kilometrów, zanim dotrze do adresata. Jest to odpowiednik podróży w obie strony z Ziemi na planetę Wenus. Wyprawa odbędzie się w listopadzie 2021 roku na pokładzie rakiety Falcon 9 firmy SpaceX i potrwa sześć miesięcy. Listy będą częścią misji naukowej i zaopatrzeniowej astronautów, w związku z tym nie spowodują dodatkowych kosztów związanych z emisją dwutlenku węgla

"Listy spędzą sześć miesięcy na terenie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) i dotrą na Ziemię, do specjalnego punktu na Oceanie Atlantyckim, dzięki odczepieniu kapsuły Dragon. Po powrocie na Ziemię zostaną wysłane do adresatów drogą pocztową"- wyjaśnia Rocío Cardosa, specjalistka aplikacji randkowej ZaadoptujFaceta.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie