3 wyrażenia, które powinnaś mówić swojemu partnerowi

Są proste i wzmacniają waszą więź.
3 wyrażenia, które powinnaś mówić swojemu partnerowi
fot. istock.com
04.03.2021
Dominika Stanisławska

Budowanie związku to długa droga, która nie zawsze usłana jest różami. Mając świadomość, że każdy z nas ma wady i swoje nawyki staje się ona jeszcze trudniejsza, bo nie zawsze da się wszystko zmienić. Przy panującej pandemii, stresie i wielu innych czynnikach, utrzymanie relacji w nienaruszonym stanie wydaje się niemożliwe. Okazuje się, że są trzy zwroty, które mogą mogą zdziałać cuda i poprawić waszą relację lub po prostu ją umocnić.
Zobacz więcej: 
Czym jest praca emocjonalna w związkach?

3 wyrażenia, które powinnaś mówić swojemu partnerowi

#1 Doceniam cię

Niezależnie od tego, czy jesteście razem dwa lata czy dwadzieścia lat, usłyszenie “doceniam cię” powoduje mimowolny uśmiech na twarzy. Po długim czasie razem łatwo jest brać miłość partnera za pewnik i po prostu wpaść w rutynę, w której wszystko dzieje się automatycznie. Jeśli twój partner zrobi coś nieoczekiwanego, zauważ to i doceń. Te same zasady dotyczą codziennych czynności, jak zmywanie naczyń, wynoszenie śmieci, czy przygotowanie porannej kawy dla was obojga. Każdy lubi czuć się doceniany, dlatego warto o tym mówić, bo nie tylko gesty mają moc.
Jeśli twój partner zrobi coś nieoczekiwanego, zauważ to i doceń.
fot. istock.com

#2 Co mogę dla ciebie zrobić?

Z biegiem czasu pary przestają żyć razem, a obie strony zaczynają się mijać. Do tego szybko przyzwyczajamy się do dobrego, np.: gdy twój partner robi dla ciebie codziennie kolację możesz tego dobrego gestu nie zauważać, a tym bardziej nie przyjdzie ci do głowy, aby zapytać, czy tym razem, ty możesz coś dla niego zrobić. Zapytaj, co ostatnio wydarzyło się ciekawego w pracy u twojego partnera, może ma jakieś problemy i potrzebuje pomocy, ale wstydzi się powiedzieć. Zapytanie drugiej strony, czego potrzebuje i co możesz zrobić jest jednym z dowodów uznania i wsparcia.
Zobacz więcej: 
Czy aktywność fizyczna wpływa na jakość życia seksualnego?

#3 Dziękuję

Takie proste słowo, a jednak często trudno przechodzi przez gardło. Wdzięczność jest kluczem do udanego związku. W wielu związkach jest podział, w którym jeden z partnerów często narzeka, a drugi po prostu się wycofuje, bo nie chce słuchać pretensji i brać udziału w niepotrzebnej konfrontacji. Zwłaszcza jeśli daje z siebie wszystko i nie słyszy słów wdzięczności. Okazuje się, że słowo “dziękuję” potrafi scalać związki, nawet jeśli przechodzą kryzysy.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie