Co serial “Bridgertonowie” mówi o seksie, i jaki ma to związek z rzeczywistością?

XIX- wieczna rzeczywistość vs. współczesność.
Co serial “Bridgertonowie” mówi o seksie, i jaki ma to związek z rzeczywistością?
fot. instagram.com/bridgertonnetflix/
01.03.2021
Dominika Stanisławska

Serial “Bridgertonowie” szybko zdobył szczyty popularności. Porywająca fabuła, gra aktorska i poruszane tematy spowodowały, że każdy kto zobaczył ten serial nie może się od niego oderwać. Sukces komercyjny to nie tylko pieniądze, ale też wielka odpowiedzialność. Mimo XIX-wiecznej fabuły, wiele mitów związanych z seksem, który pojawia się dość często w serialu, nadal jest żywych. Co jest nie tak?
Zobacz więcej: 
Netflix potwierdza – będzie drugi sezon „Bridgertonów”

Co serial “Bridgertonowie” mówi o seksie, i jaki ma to związek z rzeczywistością?

#1 Stosunek przerywany nie chroni przed ciążą

Na początku serialu Simon Basset, książę Hastings, przysięga, że nigdy nie będzie miał dzieci, aby zrobić na złość swojemu ojcu. Kiedy dochodzi do nocy poślubnej Simona i Daphne Bridgerton, mężczyzna wyciąga swojego penisa chwilę przed wytryskiem. W XIX wieku uznawano, że stosunek przerywany, tak samo jak kalendarzyk, działa. Współcześnie nie są skuteczne metody antykoncepcji. Po pierwsze plemniki zdolne do zapłodnienia kobiety są w ejakulacie już przed wytryskiem, a po drugie mężczyzna może nie zdążyć wyciągnąć penisa odpowiednio wcześnie.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Bridgerton (@bridgertonnetflix)

#2 Brak okresu o poranku nie świadczy o ciąży

Prawda jest taka, że każda kobieta wie, że dostanie okresu, ale nigdy nie wie, w którym momencie. Marina Thompson po przybyciu do posiadłości Featherington gorączkowo szuka krwi na prześcieradle, która ma oznaczać, że nie jest w ciąży. Przed 200 laty było to uznawane za znak, iż kobieta jest w ciąży. Jednak prawda jest taka, że miesiączki nie zawsze są regularne, a spóźniający się okres nie świadczy o ciąży. Nawet niewielkie zmiany w zdrowiu i leki mogą opóźnić miesiączkę, nie wspominając już o tym, że nawet w trakcie cyklu zdarzają się plamienia.
Zobacz więcej: 
Filmowe premiery na Netflixie. Każdy znajdzie film dla siebie!

#3 Nie zawsze będziesz mieć orgazm

Niedługo po tym, jak Simon opowiada Daphne o tym, jak przyjemna może być masturbacja, kobieta zaczyna odkrywać siebie. Dotyka się po różnych częściach ciała i w ciągu kilku sekund osiąga przyjemność. Prawda jest taka, że każdy jest inny, a nasze ciała różnią się pod wieloma względami. Zanim naprawdę kobieta odkryje, co sprawia jej przyjemność musi minąć trochę czasu. Z kolei brak orgazmu też jest całkowicie normalny, nawet jeśli już dobrze wiesz, co sprawia ci przyjemność.

#4 Seks bez gry wstępnej?

Simon i Daphne zazwyczaj pomijają grę wstępną i od razu przechodzą do konkretów. Dla nich chwilowe pocałunki świadczą o tym, że są już gotowi do zbliżenia, jednak przeciętny widz woli długą rozgrzewkę, bo niekiedy jest bardziej podniecająca niż sam seks. Poświęcenie dłuższego czasu na przygotowanie się psychiczne i fizyczne powoduje, że nie tylko partnerzy są bardziej podnieceni, ale też nawilżeni.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie