Nowe wyzwanie na TikToku. Tym razem dotyczy fizyki!

Co to jest Center of Gravity Challange?
Nowe wyzwanie na TikToku. Tym razem dotyczy fizyki!
fot. istock.com
25.02.2021
Dominika Stanisławska

TikTok znany jest z różnych nietuzinkowych wyzwań, które użytkownicy rzucają między sobą. Wiele z nich jest głupich i niebezpiecznych, ale tym razem wśród osób korzystających z aplikacji pojawiło się wyzwanie, które pokazuje kolejne różnice między kobietami a mężczyznami. O co tym razem chodzi?
Zobacz więcej: 
10-latka zmarła z powodu TikToka. Seriwis zablokował dostęp w kraju

Centre of Gravity Challange - co to jest, na czym polega?

Nowe wyzwanie Centre of Gravity zyskuje coraz większą popularność na świecie, przez to, że pokazuje kolejne różnice między kobietami a mężczyznami - tym razem w środku ciężkości ciała. Okazuje się, że kobiety przez swoją drobniejszą posturę, są w stanie przyjąć zupełnie inne ułożenie ciała, mimo identycznej pozycji wyjściowej.

Zadanie polega na tym, żeby wraz ze swoim partnerem uklęknąć, a ręce skrzyżować na plecach. Potem postarajcie się utrzymać tułów w górze. Co się wydarzy? Kobiety nie będą miały z tym problemu, a mężczyźni ze względu na swoją posturę będą musieli oprzeć głowę o podłogę.

Centre of Gravity Challange - co się dzieje z ludzkim ciałem?

Na podpowiedź co się dzieje z ludzkim ciałem podczas wyzwanie odpowiedzieli fizycy z NASA i rozwiali wszystkie wątpliwości. Kobiety, które wygrywają wyzwanie odchylają swój tułów, a ciężar przenoszą na pięty, aby móc utrzymać równowagę. Dzięki takiej pozycji środek ciężkości jest bliżej kolan. Mimo tego, według Dr Rajiva Ranganathana, profesora nadzwyczajnego na Uniwersytecie Michigan, aby udowodnić teorię z przenoszeniem ciężaru ciała, należałoby nagrać obie osoby z boku. Wtedy będzie można stwierdzić, czy kobiety zmieniają pozycję ciała, czy też nie. Co więcej, zdaniem Rajiva Ranganathana wszystko zależy także od anatomii. Kobiety, które są drobne i szczupłe dużo szybciej i lepiej wykonają zadanie w odróżnieniu od tych grubszych. Im więcej mamy tłuszczu, tym bardziej zmienia się nasz środek ciężkości. Tak więc różnica w wykonaniu zadania zależy głównie od proporcji ciał i indywidualnych uwarunkowań, które determinują odpowiednie wykonanie zadania Center of Gravity Challange.
Zobacz więcej: 
5 trendów z TikToka, które przerażą twojego dentystę

źróło: shape.com

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie