Czego możemy nauczyć się od Pokolenia Z?

Kilka faktów o Pokoleniu Z.
Czego możemy nauczyć się od Pokolenia Z?
fot. istock.com
24.02.2021
Dominika Stanisławska

Każde pokolenie jest inne. Jakiś czas temu wiele osób narzekało na tzw. “millenialsów”, jakoby byli bardzo roszczeniowi i trudno się z nimi współpracowało. Obecnie na rynek pracy wchodzi kolejne pokolenie, tzw. “Z”, które znacząco różni się od swoich starszy kolegów. Czego możemy nauczyć się od “zetek”?
Zobacz więcej: 
Jak pomóc dziecku w realizacji marzeń?

5 rzeczy, których możemy nauczyć się od Pokolenia Z

#1 Eksperci w technologiach

Osoby urodzone po 1996 roku mają technologię we krwi. Można powiedzieć, że urodzili się umiejętnością jej obsługi. Szybko przyswajają informacje, są gotowi na ciągły feedback. Potrafią dobrze komunikować się ze sobą oraz są doskonale poinformowani nie tylko w kwestiach trendów na TikToku, ale także sytuacji na świecie.
Potrafią dobrze komunikować się ze sobą oraz są doskonale poinformowani nie tylko w kwestiach trendów na TikToku, ale także sytuacji na świecie.
fot. istock.com

#2 Są otwarci na innych

Pokolenie Z nie raz udowodniło, że jest dużo bardziej otwarte na inność. Nie chodzi tylko o kwestie mody, która lubi wracać, ale także o nastawienie do innych ludzi. Są otwarci na związki jednopłciowe, mają większą tolerancję na różnorodność i chętnie sami próbują nowych rzeczy.

#3 Aktywnie działają w przestrzeni społecznej

To, co wyróżnia takie osoby, to proaktywność. Jeszcze do niedawna wielu z nas uważało, że to co się dzieje u sąsiada, to nie temat do dyskusji. Pokolenie Z ma zupełnie inne podejście. Głośno protestują, gdy drugiemu człowiekowi dzieje się krzywda. Są bardziej skłonni do uczestniczenia w protestach i chętniej angażują się w prace, które mogą przynieść pozytywne zmiany. 

#4 Zaciekle walczą o to, w co wierzą

To prawdziwe pokolenie aktywistów. Walczą w wielu kwestiach, które ich łączą. Są osobami, które potrafią wyjść na ulice i głośno powiedzieć, co jest nie tak, oraz jakich zmian oczekują. Chcą zapobiegać, a nie naprawiać błędy. Wiele spraw traktują osobiście.
Zobacz więcej: 
Czego nie należy mówić dzieciom?

#5 Otwarcie mówią o zdrowiu psychicznym

To, co jeszcze kilka lat temu było powodem do wstydu, dziś okazuje się błogosławieństwem dla innych. Do niedawna mówienie o depresji nie było czymś naturalnym, mimo że wiele osób walczyło z tą chorobą. Dla Pokolenia Z sprawy zdrowia psychicznego mają ogromne znaczenie, bo nie wielu z nich boryka się z różnymi traumami i zaburzeniami.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie