Zaszła w ciążę, będąc już w jednej ciąży!

Według lekarzy to możliwe, ale rzadkie wydarzenie.
Zaszła w ciążę, będąc już w jednej ciąży!
fot. https://www.instagram.com/roberts.supertwins/
23.02.2021
Dominika Stanisławska

Rebecca Roberts była w ciąży, gdy po kilku tygodniach dowiedziała się, że jest w kolejnej ciąży. Do tego niezwykłe zdarzenia doszło w Wielkiej Brytanii. Bliźniaki urodził się przez cesarskie cięcie.
Zobacz więcej: 
Zobacz najlepsze zdjęcie porodowe roku. Wśród wyróżnionych jest także Polka!

Zaszła w ciążę, będąc już w ciąży

Według powszechnej wiedzy nie można zajść w ciążę będąc już w ciąży, jednak prawda jest zupełnie inna. Można, ale zdarza się to bardzo rzadko. Takie zjawisko nazywa się superfekundacją, czyli nadpłodnieniem. Dochodzi do niego, gdy uwalnianych jest więcej niż jedna komórka jajowa w tym samym cyklu owulacyjnym, a komórki zapłodnione zostają przez plemniki z różnych aktów płciowych. Popularnie takie zjawisko nazywa się ciążą dwojaczą.

Takie szczęście spotkało Rebeccę Roberts z Wielkiej Brytanii. Tam też urodziły się “niezwykłe bliźnięta”. Kobieta zaszła w drugą ciążę trzy tygodnie po tym, jak dowiedziała się o pierwszej. 39-latka była w szoku, gdy okazało się, że na świat przyjdzie nie jedno, a dwoje dzieci. Okazało się, że kobieta będzie mieć syna i córkę. Dzieci urodziły się przez cesarskie cięcie 17 września 2020 roku.
Zobacz więcej: 
Jak pomóc świeżo upieczonej mamie podczas społecznej izolacji?

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Rare Special Twins (@roberts.supertwins)

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie