Kilka tekstów do wysłania, które ułatwią ci rozstanie

Co robić, gdy pierwsza randka nie wyszła?
Kilka tekstów do wysłania, które ułatwią ci rozstanie
fot. istock.com
19.02.2021
Dominika Stanisławska

Nie każda randka idzie po naszej myśli. Często trzeba sparzyć się kilka razy, aby w końcu trafić na tego jedynego. Często też nie wiemy, co napisać, aby kolejny raz się nie spotkać. Jeśli powiemy wprost, co jest nie tak, wyjdziemy na niegrzeczne, jeśli będziemy mydlić komuś oczy wyjdziemy na kłamców. Jak można załatwić sprawę taktownie, żeby obeszło się bez urazy?
Zobacz więcej: 
Jak naprawdę odejść od „tego jedynego” po rozstaniu?

Kilka wiadomości do wysłania, które ułatwią rozstanie

#1 Dla osoby, z którą byłaś na jednym spotkaniu

Kiedy spotkaliście się tylko raz trudno spodziewać się, że zaiskrzyło - tym bardziej, jeśli nie chcesz spotkać się drugi raz. W tym wypadku można być szczerym i bez ogródek napisać np.: Miło było cię poznać, ale nie sądzę, aby było z tego coś więcej. Inna wiadomość może brzmieć “Miło było cię poznać, ale nie jestem zainteresowana. Dzięki za spotkanie.”
Inna wiadomość może brzmieć “Miło było cię poznać, ale nie jestem zainteresowana. Dzięki za spotkanie.”
fot. istock.com

#2 Dla osoby, z którą byłaś na kilku randkach

Jeśli minęło kilka spotkań, a ty nadal nie jesteś przekonana… to raczej już się nie przekonasz. W tym wypadku rozwinęła się już między wami nić porozumienia, więc może być ci ciężko powiedzieć, co myślisz. W tym wypadku zadziałają wiadomości “Uwielbiam spędzać z tobą czas, ale nie sądzę, aby na dłuższą metę nam wyszło.” lub “Świetnie się z tobą bawię, ale sądzę, że do siebie pasujemy.”

#3 Dla osoby, z którą wyjdzie ci przyjaźń, ale nie związek

Jeśli dobrze się dogadujecie, ale wiesz, że nic więcej z tego nie będzie, możesz powiedzieć o tym, co myślisz. W tym wypadku może się sprawdzić wiadomość: “Spotkania z tobą są super, ale czuję między nami bardziej przyjacielską atmosferę. Chciałabym nadal spędzać z tobą czas.” lub “Myślę, że jesteś naprawdę fajny, ale nie szukam na razie związku. Chciałabym, żebyśmy spędzali czas jako przyjaciele.”

#4 Dla osoby, która lubi cię bardziej niż ty ją

Tu trzeba trochę więcej delikatności w końcu sama nie raz byłaś w sytuacji, gdy dostawałaś kosza. Mimo to, szczerość będzie doceniona bardziej niż owijanie w bawełnę, dlatego najlepiej napisać “Myślę, że jesteś świetny, ale mamy inne priorytety.” lub “Miło było cię poznać, ale im więcej czasu razem spędzamy, tym bardziej widzę, że jesteśmy po innych stronach barykady.”
Zobacz więcej: 
7 etapów zerwania, jak sobie z nimi poradzić?

#5 Dla osoby, z którą nie było ci dobrze w łóżku

Intymność jest jedną z ważniejszych rzeczy w związku. Mimo to można lubić zupełnie inny rodzaj seksu, a dotarcie się w tej kwestii jest niemożliwe. Co można napisać? Możesz powiedzieć “Minęło sporo czasu odkąd utrzymywałam z kimś intymne relacje i uświadomiłam sobie, że nie jestem gotowa na związek.” lub “Jesteś świetny, ale zupełnie tego nie czuję.”

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie