Trendy dotycząca zdrowia i dobrego samopoczucia

Co będzie modne w kwestii zdrowia?
Trendy dotycząca zdrowia i dobrego samopoczucia
fot. istock.com
18.02.2021
Dominika Stanisławska

Tak jak można było przewidzieć pod koniec 2020 roku, każda forma samoopieki będzie miała ogromny wpływ na trendy wellness. Nie tylko w kwestii zdrowia, ale także piękna, umysłu, jedzenia i sportu. 
Zobacz więcej: 
To jakim powietrzem oddychamy ma bezpośredni wpływ na nasze zdrowie!

Trendy, które zmienią twoje życie

#1 Angażuj wszystkie zmysły w to, co robisz

Rutyna pielęgnacyjna to już nie tylko zmycie makijażu i krem nawilżający, ale cały rytuał, który można odprawić wieczorem. Dobrze zrobią świece zapachowe podczas kąpieli, które wprawią cię w dobry nastrój. Do tego stwórz playlistę, która będzie ci towarzyszyć podczas wykonywania różnych czynności. Spowolnij to, co zazwyczaj robisz, aby czerpać jak największą radość z samoopieki.
Spowolnij to, co zazwyczaj robisz, aby czerpać jak największą radość z samoopieki.
fot. istock.com

#2 Trenuj swój sen

Mimo pracy zdalnej nadal wiele osób się nie wysypia, przez co wcale nie mogą czerpać radość z samoopieki. Staraj się utrzymywać jednostajną temperaturę ciała, aby nie wybudzać się w nocy z powodu chłodu lub gorąca. Możesz także spryskać łóżko lawendą, aby zapach utulił cię do snu. 

#3 Potraktuj swoje zdrowie i szczęście priorytetowo

Zrób listę, która pomoże ci określić wszystkie czynniki, które cię uszczęśliwiają, oraz przez które jesteś smutna. Staraj się często ją aktualizować. Człowiek wraz z nowymi doświadczeniami się zmienia, a z czasem zupełnie inne rzeczy mogą nas cieszyć. Tak samo jak dom bez dobrych fundamentów po prostu się zawali, tak samo w kwestii zdrowia psychicznego również potrzebujemy podwalin, które nas uszczęśliwią.
Zobacz więcej: 
11 kobiet body-positive w lutowym wydaniu brytyjskiego COSMO!

#4 Zacznij gotować i jedz to, co lubisz 

Teraz pozostawanie zdrowym to jeden z priorytetów. Najłatwiej go osiągnąć jedząc dobre, zdrowe rzeczy, gotując samemu i dzieląc się posiłkiem z innymi. Kiszonki, kefiry, jogurty, owoce i warzywa to naturalne probiotyki, które pozwalają długo cieszyć się zdrowiem.

#5 Zacznij ćwiczyć

Ćwiczenia to nie tylko element utrzymania zdrowej i ładnej sylwetki, ale także sposób na poprawę samopoczucia. Podczas ćwiczeń wytwarzają się endorfiny, które mają pozytywny wpływ na nasz organizm. W dobie technologii i wszechobecnego fitnessu wystarczy znaleźć odpowiedni kanał na YouTube i zacząć ćwiczyć z ciężarem własnego ciała.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie