Najlepsze książki o tematyce feministycznej

Czego można się z nich dowiedzieć?
Najlepsze książki o tematyce feministycznej
fot. istock.com
17.02.2021
Dominika Stanisławska

Ile razy w ciągu ostatnich miesięcy byłaś zniesmaczona wydarzeniami w kraju? Za każdym razem, gdy czujesz się zniechęcona lub zmęczona sytuacją możesz sięgnąć po książki, które napisały kobiety dla kobiet. Oto lista książek o tematyce feministycznej, które warto przeczytać.
Zobacz więcej: 
Super to read... czyli książki, które warto przeczytać w lutym!

Najlepsze książki o tematyce feministycznej 

#1 Chimamanda Ngozi Adichie “Wszyscy powinniśmy być feministami”

Książka jest cienka, ale ma ogromne przesłanie dla każdego z nas. Na 80 stronach, autorka zebrała wszystkie swoje eseje na temat współczesnego podejścia do świata i kobiet. Odpowiednio zdefiniowała feminizm w XXI wieku. W prosty sposób tłumaczy na czym polega współczesne podejście do seksualności oraz jak należy zmienić podejście do praw człowieka.
W prosty sposób tłumaczy na czym polega współczesne podejście do seksualności oraz jak należy zmienić podejście do praw człowieka.
fot. istock.com

#2 Peggy Orenstein “Dziewczyny o seksie”

Autorka w delikatny i przystępny sposób pokazuje, jak można wprowadzić swoje dzieci w okres dojrzewania. Podczas gdy wielu rodziców nie wie, co robić, Peggy Orenstein nie boi się rozmawiać z ekspertami, ale i samymi zainteresowanymi. Książka to zbiór wywiadów z psychologami oraz młodymi kobietami.

#3 Naomi Alderman “Siła”

Powieść z kategorii si-fi, ale doskonale pokazuje, jaką moc mają kobiety. Akcja rozgrywa się w równoległym świecie. Nagle wszyscy mężczyźni tracą władzę, a stery przejmują kobiety. Okazuje się, że siła zawsze prowadzi nadużyć. Książka Alderman pokazuje nasze współczesne społeczeństwo w lustrzanym odbiciu.

#4 Roxane Gay “Hunger”

Autobiograficzna powieść, w której autorka opowiada o swoim niezbyt szczęśliwym życiu oraz wszystkich czynnikach, które ją ukształtowały. Mimo że ma się wokół siebie ludzi, którzy mogą nas kochać, to sami nie jesteśmy w stanie zaakceptować siebie. To, co leży w ludzkiej naturze, to odzyskanie utraconego bezpieczeństwa, a nie walka ze światem.
Zobacz więcej: 
Idealne książki na przetrwanie COVID-19

#5 ZZ Packer “Pijąc kawę gdzie indziej”

Jest to zbiór opowiadań na temat czarnych w Ameryce. Pokazane są problemy współczesnego świata. Autorka dotyka takich zagadnień, jak bieda, rasizm, homoseksualizm, brak pomocy i perspektyw, czyli to, z czym mamy poważny problem w ostatnich latach. 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie