Jak skutecznie flirtować przez komunikatory?

Zabawa w półsłówka może być równie podniecająca jak seks.
Jak skutecznie flirtować przez komunikatory?
fot. istock.com
10.02.2021
Dominika Stanisławska

Zbliżające się Walentynki to dla par gorączkowy moment i nagły wzrost zainteresowania flirtem w komunikacji. Niestety, ale ciągły pęd i brak czasu sprawiają, że ludzie zapominają, jak ważne jest flirtowanie - szczególnie, gdy związek trwa już kilka lat. Dla samotnych osób flirt w aplikacji randkowej to dobry sposób na trening i nauczenie się czegoś nowego. W końcu każda rozmowa przynosi nam nowe doświadczenia.
Zobacz więcej: 
Jak budować intymność ze swoim partnerem?

Dlaczego utrzymywanie intymnych relacji jest ważne?

W dobie powszechnych komunikatorów nie jest problemem wysłanie pikantnego zdjęcia, czy napisanie sprośnej wiadomości. Takie gesty dają do zrozumienia drugiej stronie, że o niej myślisz, co automatycznie umacnia waszą więź. Romantycznie wiadomości mogą pomóc przenieść związek na inny poziom. Nawet gdy mieszkacie już razem może być tak, że nie odrywacie się od komputera. Wtedy egzamin zda wiadomość, która szybciej dotrze do drugiej strony niż słowa. To sposób na budowanie pożądania, które podsyca związek.
To sposób na budowanie pożądania, które podsyca związek.
fot. istock.com

Single, którzy wciąż szukają drugiej połówki muszą się bardziej postarać niż kiedyś. Dziś w dobie pandemii wszystko przeniosło się do Internetu. Żeby ktoś nas zauważył trzeba odpowiednio prowadzić rozmowę, która zbuduje między wami relację i zacznie ją przenosić na coraz wyższe poziomy. Kiedy piszesz z kimś na portalu randkowym warto wyczuć, jakie macie flow. Sama nie chciałabyś otrzymać nachalnych wiadomości od obcego, dlatego dajcie sobie chwilę na lepsze poznanie. Wyczuj, jak druga strona reaguje na twoje zaloty. Gdy jednak okaże się, że coś poszło nie tak, nie zrażaj się. Po pierwsze na portalu jest jeszcze całkiem sporo facetów, a po drugie - możesz rzucić zabawnym tekstem w stylu “ups, przesadziłam?”
Zobacz więcej: 
Po czym poznać, że czas na rozwód?

Jak zacząć flirtować za pomocą komunikatorów?

Nie ma nic lepszego niż rozpoczęcie flirtu od luźnej rozmowy, a potem przejść do przekomarzania. To, na co warto zwrócić uwagę, to pisanie krótkich wiadomości. Nikt nie ma ochoty czytać długich akapitów, a już na pewno nie przy flircie, który jest bardzo dynamiczny. Technologia daje też możliwość używania emotikon zamiast słów. Spróbuj ich używać przy rozmowie. Jeśli sytuacja robi się gorąca, a ty masz problem z wymyśleniem chwytliwego tekstu pomyśl o jakimś tekście z filmu lub piosenki i na nim się wzoruj. Upewnij się także, że nie nadużywasz emotikon i tych samych zwrotów. Dbaj o to, aby flirt był beztroski i pozytywny.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie