5 sposobów, dzięki którym dzieci zawsze wyjdą z domu na czas

Dla rodziców to prawdziwe wytchnienie.
5 sposobów, dzięki którym dzieci zawsze wyjdą z domu na czas
fot. istock.com
09.02.2021
Dominika Stanisławska

Każdy rodzic wie, jak trudno jest wyjść z domu, gdy ma się małe dzieci. Często dochodzi do różnych sytuacji, przez które nigdy nie można wyjść o czasie. Dzieci wolno się ubierają, bawią się przy śniadaniu, wydłużają poranną toaletę, a ty tylko gorączkowo patrzysz na zegarek i wszystkich popędzasz, przez co stresujesz siebie i innych. Oto 5 sposobów, dzięki którym wyjdziesz wraz z dziećmi z domu o czasie.
Zobacz więcej: 
Work-life-balance, jak go osiągnąć pracując zdalnie?

5 sposobów, dzięki którym wyjdziesz z domu o czasie

#1 Miejsce, w którym jest zbiórka

Wyznaczenie miejsca, w którym jest zbiórka do wyjścia jest podstawą do tego, aby wyjść o czasie. Zazwyczaj jest to miejsce tuż przy wyjściu, bo tam właśnie trzymane są wszystkie kurtki, czapki, buty i szaliki. Przy małych dzieciach od początku trzeba wprowadzić rygor i trzymać tego typu okrycia w jednym miejscu. Ułatwi to poranne zebranie się do wyjścia.
Ułatwi to poranne zebranie się do wyjścia.
fot. istock.com

#2 Przygotuj posiłki dla dzieci wcześniej

To, co przyspieszy wyjście z domu to wcześniejsze przygotowanie posiłków do szkoły. Kanapki i owoce można przechowywać w pojemnikach, a rano wystarczy wyciągnąć je z lodówki. Dzięki temu nie trzeba wstawać wcześniej albo w pędzie przygotowywać wszystkiego. Zdążysz zjeść spokojnie śniadanie wraz z dziećmi i dopijesz poranną kawę.

#3 Utrzymuj porządek w szafie

Dotyczy to zarówno rodziców, jak i dzieci. Porządek w szafie ogranicza poranne nerwy związane z szukaniem ulubionego paska lub koszuli. Ponadto porządek w szafie pozwala na szybkie ubranie się lub nawet przygotowanie stroju wieczorem na kolejny dzień. To samo dotyczy dzieci. Jeśli nauczysz je, jak utrzymywać porządek w szafie, to rano ominie cię szukanie skarpetek z ulubionym superbohaterem.
Zobacz więcej: 
Co zrobić, aby mieć pozytywny stosunek do pracy?

#4 Zawsze bądź gotowa do wcześniejszego wyjścia

Rodzice i tak wstają wcześniej niż dzieci przez co mają więcej czasu na przygotowanie się do wyjścia. Z tego powodu zawsze ok. 10-15 minut wcześniej trzeba zacząć przygotowywać dzieci do wyjścia, aby mieć zapas w czasie. W razie czego zdążysz do pracy, a dzieci do szkoły. Gdy jednak poranek jest wyjątkowo spokojny ty unikasz stresu, a twoje dzieci razem z tobą. W końcu nikt nie lubi być poganiany.

#5 W niedziele wieczorem przygotuj się na kolejny tydzień

Ułóż plan w głowie, jak ma wyglądać kolejny tydzień, aby zdążyć ze wszystkim. Uzgodnij z partnerem, kto i o której musi odebrać dzieci, kto w jaki dzień tygodnia odwozi je do szkoły. Zastanów się, co można usprawnić w kolejnym tygodniu, aby być bardziej wydajnym.

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 14.02.2021 09:47
Wstaję wcześnie, tak by przygotować już dzieciom śniadanie, ubrania, które chcą założyć wybierają dzień przed. W szafkach zawsze mają czysto, bo pilnuje tego. Jestem pedantką jeśli nawet leży jeden paproch na podłodze to włączam irobota by go odkurzył. Dzięki dobrej organizacji moje dzieci zawsze wychodzą z domu o czasie i nie spóźniają się do przedszkola i szkoły.
odpowiedz
Polecane dla Ciebie