Po czym poznać, że czas na rozwód?

Kilka niepokojących znaków.
Po czym poznać, że czas na rozwód?
fot. istock.com
05.02.2021
Dominika Stanisławska

Rozwód to nic przyjemnego, jednak wiele osób decyduje się na ten krok chociażby ze względu na dobro dzieci. Co najczęściej świadczy o tym, że czas na rozwód?
Zobacz więcej: 
6 sposobów na dłuższy seks

Po czym poznać, że czas na rozwód?

#1 Nie jesteś priorytetem

Po wielu rozmowach, prośbach i groźbach stosunek twojego partnera do ciebie się nie zmiania. Zupełnie inaczej jest, gdy partner między obowiązkami stara ci się poświęcić czas. Jeśli twój obecny mąż ciągle szuka wymówek, to czas na podjęcie poważnych kroków.
Jeśli twój obecny mąż ciągle szuka wymówek, to czas na podjęcie poważnych kroków.
fot. istock.com

#2 Myślenie o własnym małżeństwie cię przeraża

Nie potrafisz sobie wyobrazić własnego związku z obecnym partnerem. Boisz się myśleć o tym, co będzie dalej, a gdy już to robisz, to jego nie ma w twoich planach. Nie uwzględniasz zupełnie tego, że masz obok siebie drugą osobę, a to nie jest dobry znak.

#3 Myślisz o seksie z innym

Spoiwem związku jest nie tylko miłość metafizyczna, ale też fizyczna. Jeśli twój partner przestał cię podniecać, nie czujesz ekscytacji na myśl o tym, że spędzicie razem wieczór to możliwe, że powoli porzucasz swój związek. 

#4 Czujesz się osaczona

Twój partner jest zaborczy i zazdrosny, chociaż wcześniej taki nie był. Nie możesz tego wytrzymać, więc zaczynacie się kłócić. Może być także inna sytuacja. Twój partner zaczyna cię zarzucać swoją miłością. Możliwe, że coś się zaczyna dziać złego.

#5 Czujesz, jakbyś ciągle walczyła

Każdy dzień przypomina pole bitwy, a wy jesteście po przeciwnych frontach. Trudno zmuszać siebie nawzajem do jednego zdania, gdy każde z was chce iść w swoją stronę. Niestety, ale do miłości nikogo nie zmusisz.
Zobacz więcej: 
Czy pandemia zmieniła również zasady chodzenia na randki?

#6 Czujesz się znudzona

Nic cię nie cieszy i wszystko już w tym związku przeżyłaś. Wszystkie ciekawe rzeczy, które do tej pory razem robiliście stają się ekscytujące, gdy robisz je sama lub z kimś innym. Starasz się unikać swojego partnera i modlisz się, aby tylko nie zaproponował żadnej aktywności na weekend.

#7 Wolisz spędzać czas bez partnera

Aktywnie unikasz swojego związku, rozmów i bliskości. Starasz się planować czas bez drugiej strony, a gdy już czujesz się skazana na jego obecność, kipi w tobie złość.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie