Super to read... czyli książki, które warto przeczytać w lutym!

Czytanie uspokaja, przenosi w zupełnie inny świat i daje ukojenie negatywnym emocjom. W
Super to read... czyli książki, które warto przeczytać w lutym!
fot. istock.com
02.02.2021
Katarzyna Lemanowicz

Czytanie rozwija wyobraźnię i co równie ważne daje poczucie, że robimy coś wartościowego dla siebie. Czytanie relaksuje, odciąga od negatywnych myśli i przenosi w zupełnie nową - nieznaną i niejednokrotnie fascynującą rzeczywistość. To jedna z lepszych form relaksu, która jest dostępna dla wszystkich dlatego warto od małego uczyć dzieci miłości do czytania. Poniżej prezentujemy książki, po które warto sięgnąć w lutym. Tytuły wyjątkowe bo zaadresowane do najmłodszych

Oto lista książek, które warto przeczytać w lutym!

#1 "Baletnice. Prawie idealna" - Elisabeth Barfety

Chyba każda z nas chce być idealna. Tak jak Constance, która nawet kok ma zawsze perfekcyjnie upięty. Podczas ważnego występu w Operze Garniera młoda baletnica niespodziewanie upada, i to już na samym początku tańca. Co za katastrofa! Tak bardzo bała się popełnić błąd, że strach ją pokonał. Czy to przekreśli jej największe marzenie, by zostać sławną baletnicą? Czy miłość do tańca i przyjaźń wystarczą, by mogła się podnieść po tym upadku?
Drugi tom bestsellerowej francuskiej serii „Baletnice” o kulisach nauki baletu w elitarnej szkole przy Operze Paryskiej. Serię pokochały dziesiątki tysięcy dziewczynek. Ta książka pokaże Twojemu dziecku, że wrażliwość i pasja są siłą, która może wiele przezwyciężyć w walce o spełnienie marzeń – pełnej uniesień i porażek. Wyjątkowe historie o dziewczynkach z prestiżowej szkoły tańca w Paryżu, które muszą codziennie mierzyć się z rywalizacją, zazdrością i swoimi słabościami, by udowodnić, jak kochają balet.

Baletnice. Prawie idealna

#2 "Duma i uprzedzenie" oraz "Emma" - Jane Austin

Romantycznie i emocjonująco – świat książek Jane Austen. Rozważna i romantyczna, Duma i uprzedzenie, Emma, Masfield Park… Napisane na początku XIX wieku powieści Jane Austen zaliczane są do klasyków angielskiej literatury. Pisane w konwencji romansu, są równocześnie jednymi z pierwszych powieści społeczno-obyczajowych, jakie ukazały się drukiem. Zarówno książki, jak również ich liczne ekranizacje nadal cieszą się wielką popularnością na całym świecie. Wydane w kolekcji Klasyka dla dzieci książki Jane Austen, zostały zaadaptowane do możliwości młodych czytelniczek, zachowując charakterystyczne dla ówczesnej literatury cechy języka i styl. Są fantastyczną wyprawą do przeszłości i mogą być świetnym uzupełnieniem lekcji historii i języka polskiego. Bądź, co bądź, mimo że minęło 200 lat, świat i ludzkie oczekiwania diametralnie się zmieniły, ich przesłanie jest aktualne do dziś.

Jane Austin - klasyka dla dzieci

#3 Seria „Sherlock Holmes” - sir Arthur Conana Doyle

Kolejne dwa tytuły w serii o detektywie wszechczasów. „Sherlock Holmes. t.3. Błękitny karbunkuł” - klasyczne opowieści detektywistyczne Arthura Conan Doyle'a o Sherlocku Holmesie w uproszczonych adaptacjach dla dzieci. Idealna propozycja dla młodych wielbicieli zagadek i kapitalne wprowadzenie do klasyki. W tomie 3 ze szkatułki hrabiny Morcar skradziony zostaje słynny klejnot, Błękitny Karbunkuł. Hrabina oferuje 1000 funtów za wskazanie sprawcy. Holmes i Watson wkraczają do śledztwa, by nie skazano niewinnego człowieka. Czy pomoże im w tym... gęś? Dla dzieci powyżej 7 lat. 

„Sherlock Holmes. t.4. Nakrapiana przepaska” - klasyczne opowieści detektywistyczne Arthura Conan Doyle'a o Sherlocku Holmesie w uproszczonych adaptacjach dla dzieci. Idealna propozycja dla młodych wielbicieli zagadek i kapitalne wprowadzenie do klasyki. W tomie 4 siostra Helen Stoner, Julia, umiera w tajemniczych okolicznościach. Helen czuje, że czeka ją podobny los. Czy Holmes i Watson zdołają pomóc przerażonej dziewczynie? Na jaki trop naprowadzi ich informacja o nakrapianej przepasce, o której Julia mówiła tuż przed śmiercią? Dla dzieci powyżej 7 lat.

Sherlock Holmes - klasyka dla dzieci

#4 Seria „Superbohater z antyku”

Nowa seria książek Superbohater z antyku przeniesie dzieci do starożytnej Grecji. A tam czekają na nich wielcy bohaterowie znani z greckiej mitologii i historii, którzy przy bliższym poznaniu okażą się nieco bardziej ludzcy… Czy też raczej – mniej boscy. Autorka książek puszcza oko do młodych czytelników uwypuklając przywary boskich charakterów. Skłania do zastanowienia się nad tym, co tak naprawdę oznacza bycie bohaterem. 

„Superbohater z antyku. t.3. Złote rękawice Arachne!” 
Pełne humoru i przygód wprowadzenie do mitów greckich, opowieść o chłopcu, który sprawdza na własnej skórze, jak to jest być bohaterem. Tom 3. Tim wraz z Zoe zastanawiają się, jak ożywić kamienny posąg. Gdyby Jason mógł im pomóc... Tymczasem ktoś traktuje ich jak muchy, które trzeba złapać na lep... Takie tłuściutkie i pyszniutkie... Dość tego Arachne! Przynajmniej waza trafiła w dobre ręce. A nawet boskie! Boga złodziei i kłamców... O rany!

„Superbohater z antyku. t.4. Problemy z Pitagorasem!” 
Pełne humoru i przygód wprowadzenie do mitów greckich, opowieść o chłopcu, który sprawdza na własnej skórze, jak to jest być bohaterem. Tom 4.  Tim wpadł w tarapaty. Nie radzi sobie z matematyką, a do tego naraził się Herkulesowi... Tim nie ma pojęcia, jak zwracać się do nowego chłopaka swojej mamy – Larry czy Pan Green? Nie wie, czy dobry ojciec ma być po prostu silny, jak chciałby Herkules, czy mądry i inteligentny? I jakie zadanie ma przed sobą Pan Green?

Superbohater z antyku - klasyka dla dzieci

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie