Barbie ma nową linię lalek!

Imponujący skład dla każdej dziewczynki.
Barbie ma nową linię lalek!
fot. istock.com
01.02.2021
Dominika Stanisławska

Nikt tak bardzo nie stara się zacierać różnic miedzy ludźmi jak producent lalki Barbie – Mattel. Chociaż od pierwszej Barbie minęło kilka dekad, a odbiór lalki zmienia się z pokolenia na pokolenie, to Mattel nie przestaje zaskakiwać. Najpierw lalki inspirowane niezwykłymi kobietami, czarna Barbie, potem Barbie na wózku oraz chora na bielactwo. Co teraz ma dla naszych dzieci producent?
Zobacz więcej: Jaki wpływ na dziecko ma zabawa lalkami?

Nowa lalka Barbie – Barbie Fashionistas

Już w 2021 roku dzieci będą mogły cieszyć się nową serią lalek. Marka robi, co może, aby zerwać z określeniem „wyglądać jak Barbie”. Producent stara się zwracać zawsze do najmłodszych pokoleń - i robi to bardzo trafnie, bo jak się okazuje tylko dzięki temu jest w stanie zmieniać świadomość ludzi. Czym tym razem zaskoczy nas Mattel? Pierwszy raz w historii w kolekcji nowych lalek znajdzie się Ken na wózku inwalidzkim, który ma szanse odnieść taki sam sukces jak jego żeńska wersja. Ponad to będzie dostępny także czarny Ken oraz biała Barbie z bielactwem.
Ponad to będzie dostępny także czarny Ken oraz biała Barbie z bielactwem.
fot. istock.com

Nowa linia lalek obejmuje 175 stylizacji. Do tego lalki mają różne kolory skóry, kolor oczu, włosów, różnią się także fryzurami i kształtami ciała. Kolejnym krokiem w przód jest zmiana opakowań, które będą wielokrotnego użytku. Jak można przeczytać w oświadczeniu Lisy McKnight, Global Head of Barbie „Jako najbardziej zróżnicowana linia modnych lalek na rynku, mamy obowiązek brać odpowiedzialność za lepsze odzwierciedlenie otaczającego nas świata. Wiemy, jak wiele jest pozytywnych korzyści płynących z kontaktu dzieci z lalkami o różnych odcieniach skóry, typach włosów, zdolnościach i nie tylko. Jesteśmy dumni, że dzięki najnowszej linii Barbie Fashionistas oferujemy jeszcze szerszą gamę różnorodnych produktów, dzięki czemu więcej dzieci widzi swoje odzwierciedlenie w naszej linii lalek.”
Zobacz więcej: Lalka Barbie o rasizmie! Zobacz wideo, które poruszyło miliony!

Mattel nie pierwszy reaguje na zmieniający się świat. Podczas protestów BLM producent wrzucił do sieci film, w którym Barbie oraz jej czarna koleżanka, Nikki, opowiadają o trudnościach życiowych związanych z innym kolorem skóry niż biały.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie