Jesteś typem mamy-chłopczycy?

Oto, czego możesz się od swoich córek kochających księżniczki.
Jesteś typem mamy-chłopczycy?
fot. istock.com
30.01.2021
Dominika Stanisławska

Dzieci dają fałszywe poczucie, że nas naśladują – owszem, ale w innych sytuacjach niż myślimy. Z czasem uświadamiamy sobie, że jest to zupełnie inna osobowość, która ma własną autonomię, często lubi inne rzeczy niż ty i ma inny styl niż mama. Co się z tym wiąże? Zamiast spodni, twoja córka będzie wolała przebranie księżniczki. Czego w takiej sytuacji może nauczyć się mama-chłopczyca?
Zobacz więcej: Być Mamą i nie zwariować!

Czego mama-chłopczyca może się nauczyć od swojej córki?

#1 Lepsze okazywanie emocji

Dzieciństwo ma wpływ na to, jacy jesteśmy. Jeśli kobieta za czasów dzieciństwa przebywała z chłopcami, miała starszego brata albo po prostu tak była wychowywana, to trudno oczekiwać, że będzie się zachowywać jak „typowa” kobieta. To, czego może się nauczyć od swoich córek to przede wszystkim okazywanie emocji. Małe dziewczynki, gdy są smutne, mówią o tym. To samo dzieje się, gdy są złe lub rozgoryczone. Każda z emocji jest okazywana, a nie tłumiona.
To samo dzieje się, gdy są złe lub rozgoryczone. Każda z emocji jest okazywana, a nie tłumiona.
fot. istock.com

#2 Więcej koloru

Nie ma nic lepszego niż różowa sukienka księżniczki i gadżety, które toną w różnych odcieniach różu. To, czego mama może się nauczyć to po prostu zabawa z kolorami i częściami garderoby. Im więcej kolorowych ubrań, tym większa zabawa dla dzieci. Nie od dziś wiadomo też, że tym, co charakteryzuje modę jest kolor. Im go więcej, tym lepiej. Odważ się na nowe stylizacje i inne kolory niż czarny i szary.

#3 Nowe zainteresowania

Ty wolisz ruch i piłkę nożną, a twoje córki zajęcia artystyczne i gimnastykę? Możesz brać z nich przykład. Wspólne rysowanie, rozciąganie się i aktywne spędzanie czasu może nauczyć cię innego podejścia do aktywności fizycznej oraz czerpania radości z zajęć, z którymi do tej pory nie obcowałaś. W końcu twoje dziecko, ma twoje geny, więc może drzemie w tobie ukryty talent?
Zobacz więcej: 10 rzeczy, które zadziwiły mnie w macierzyństwie

#4 Walka z własnymi lękami

Dzieciństwo, które jest sprzeczne z naszą osobowością, często powoduje w nas lęki, często głupie i nieuzasadnione. Dzięki temu, że twoje dziecko jest pewne siebie i odważne też możesz się taka stać. Różnica często jest ogromna – są mamy, które nie lubią wystąpień publicznych, prezentacje są dla nich czymś stresującym. Mogą brać przykład z córek, które w szkole czy przedszkolu nie mają problemu z pokazywaniem swojego talentu i przemawianiem przed tłumem.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie