Jak budować intymność ze swoim partnerem?

Czym tak naprawdę jest intymność?
Jak budować intymność ze swoim partnerem?
fot. istock.com
22.01.2021
Dominika Stanisławska

Zwykle o intymności mówi się w związku z romantycznymi chwilami, ale nie ma ona takich granic. Można tworzyć intymne więzi z partnerami, członkami rodziny, przyjaciółmi, a nawet zwierzętami. Intymność nie jest terminem zarezerwowanym dla rozmów przed snem z partnerem lub kolacji przy świecach. To umiejętność rozwijania poziomu bliskości z inną osobą lub ludźmi.
Zobacz więcej: 6 sposobów na dłuższy seks

Jak budować intymność z partnerem?

#1 Dbaj o siebie

Traktowanie siebie z szacunkiem i zapewnianie sobie poczucia bezpieczeństwa może sprawić, że będziesz mniej podatny na wpływ kogoś innego. Dbanie o siebie w tym wypadku to nie makijaż. Chodzi o poświęcanie sobie czasu i kontrolowanie tego, jak się czujesz. To takie czynności, jak samotny spacer, hobby, wysypianie się, a nawet masturbacja. Dbanie o siebie powoduje, że jesteś bardziej dostępna dla partnera, bardziej obecna, a to znaczy, że będziesz lepszym partnerem.
Dbanie o siebie powoduje, że jesteś bardziej dostępna dla partnera, bardziej obecna, a to znaczy, że będziesz lepszym partnerem.
fot. istock.com

#2 Odkryjcie swój styl komunikacji

Każda para ma swój niepowtarzalny styl komunikowania się, który wpływa na ich relację i język miłości. Jedni tylko ze sobą flirtują, a inni rozmawiają jak kumple. Ma to także wpływ na rozwiązywanie konfliktów. Jeśli jesteś bardzo samodzielna i nie dzielisz się swoimi przemyśleniami, twój partner nie będzie wiedział, co się wydarzyło, a to zmniejsza intymność. Zrozumienie komunikacji i języka miłości pozwoli wam na lepsze budowanie intymności.

#3 Bądźcie siebie ciekawi

Rozmawiajcie ze sobą, a tematy niech was nie ograniczają. Może być poważnie, ale może być też zabawnie. Pozwoli wam to nawzajem angażować się w emocję i odczucia. Kluczem do sukcesu jest autentyczne zainteresowanie tym, co ma do powiedzenia druga strona. Zadawajcie sobie pytania, np.: czym różni się życie od tego, co sobie wyobrażaliście zanim byliście razem, co chcielibyście osiągnąć w najbliższym czasie.
Zobacz więcej: Czy pandemia zmieniła również zasady chodzenia na randki?

#4 Ćwiczcie bycie razem i bycie osobno

Nie musicie robić wszystkiego razem. Warto uczyć się bycia samemu, bo to tylko pomaga budować intymność. Tak samo jak wspólne gotowanie lub robienie zakupów może być okazją do rozmowy na naprawdę wzniosłe tematy. Spędzanie czasu razem pomaga budować więź emocjonalną i fizyczną – przez dotyk lub przytulanie. Natomiast spędzanie czasu osobno daje chwilę wytchnienia i wzmaga uczucie tęsknoty, która jest równie ważna.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie