Czy pandemia zmieniła również zasady chodzenia na randki?

Aplikacja randkowa ZaadoptujFaceta to potwierdza!
Czy pandemia zmieniła również zasady chodzenia na randki?
fot. istock.com
19.01.2021
Dominika Stanisławska

Czy po pełnym chaosu 2020 roku zmieniło się to, czego szukamy w relacjach miłosnych? Badanie przeprowadzone przez ZaadoptujFaceta jasno wskazuje, że tak: 3 na 4 osoby szukają poważnego związku, nie tylko przelotnego.
Zobacz więcej: Miłość w czasach zarazy!

Czy pandemia zmieniła również zasady chodzenia na randki?

Pandemia spowodowała nierzadko rewolucyjne zmiany w naszym stylu życia. Począwszy od tego, jak studiujemy, jak pracujemy, poprzez to jak rozmawiamy, jak flirtujemy, kończąc na tym, czego oczekujemy od naszego życia miłosnego. Ujawnia to sondaż przeprowadzony przez ZaadoptujFaceta wśród młodych ludzi w wieku od 18 do 40 lat. Celem badania było porównanie oczekiwań i odczuć przed rozpoczęciem lockdownu i w ciągu kolejnych miesięcy.
Czy pandemia zmieniła również zasady chodzenia na randki? Aplikacja randkowa ZaadoptujFaceta to potwierdza!
fot. Materiał prasowy

"Jedną z najistotniejszych spostrzeżeń jakiego dokonaliśmy było to, że pandemia zmieniła spojrzenie ludzi na to, czego poszukają w miłości: 70,6% badanych singli przyznaje, że podczas gdy kiedyś szukali przelotnych lub jednonocnych przygód, teraz wolą coś poważnego" - komentuje Rocio Cardosa, specjalistka  aplikacji randkowej ZaadoptujFaceta.

Choć ta tendencja odnosi się to do obu płci, to głównie mężczyźni wyrażają gotowość do trwałego zobowiązania. Z badania wynika, że 72,2% samotnych mężczyzn preferuje długoterminowy, zaangażowany związek, dla porównania takie same dążenia deklaruje 69% kobiet.

"Z drugiej strony, w roku, w którym pozostaliśmy w cyfrowym świecie dłużej niż kiedykolwiek wcześniej, nasi respondenci ujawnili, że nastąpiła również poprawa jakości spotkań online w ramach aplikacji randkowych" - dodaje Cardosa.
Zobacz więcej: Randki samotnej matki. Jak randkować żeby nie spłoszyć faceta?

Ekspertka wyjaśnia, że 34% singli od początku pandemii oceniało swoje rozmowy online jako "bardziej konstruktywne i interesujące". "Ponadto 26% przyznaje się, że takie rozmowy przed spotkaniem twarzą w twarz miało pozytywny wpływ na rozwój ich uczucia" - konkluduje.

Jednak nie jest to jedyny wskaźnik, który mówi o tym, że w 2021 roku celem wielu singli będzie poważny i trwały związek. Badanie wykazało również, że piętno “płytkości” aplikacji randkowych sukcesywnie zanika.

Z badania wynika również, że wygląd nie jest jedynym faktorem, który w dzisiejszych czasach kobiety i mężczyźni biorą pod uwagę podczas filtru. 43% respondentów przyznaje, że obecnie poświęca znacznie więcej uwagi opisowi i innym szczegółom na profilach niż tylko zdjęciom.

"Aplikacje randkowe pojawiły się kilka lat temu, aby zmienić zasady randek, a platformy takie jak ZaadoptujFaceta w znacznym stopniu przyczyniły się do odwrócenia tradycyjnych ról w świecie randek. Prawdą jest również to, że pomogły nam one dostosować się do innych ważnych zmian, które niekoniecznie są pod naszą kontrolą. W tym przypadku pandemia nie przekreśliła całkowicie naszego życia towarzyskiego i uczuciowego. Okazało się, że dzięki tym aplikacjom znaleźliśmy sposób, aby lepiej się komunikować i żyć miłością w inny sposób" - podsumowuje Rocio Cardosa.

*Badanie zostało przeprowadzone przez Zaadoptuj Faceta Francja przy współpracy z Kantar. Próba badawcza wyniosła 1000 samotnych osób w wieku od 18 do 40 lat.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie