6 sposobów na dłuższy seks

Co robić, żeby stosunek był długi i udany?
6 sposobów na dłuższy seks
fot. istock.com
19.01.2021
Dominika Stanisławska

Wiele osób jest niezadowolonych ze swojego pożycia intymnego. Wpływ na to mają różne czynniki, a jednym z nich jest długość stosunku. W wielu wypadkach „numerki” mogą być podniecają i umacniają związek, ale na dłuższą metę każdy z nas potrzebuje bliskości i czułości. Co zrobić, żeby polepszyć swoje życie seksualne?
Zobacz więcej: Jak alkohol wypływa na nasz popęd seksualny?

Jak poprawić swoje życie intymne?

#1 Zarezerwuj czas na seks

Nie ma nic złego w dodaniu seksu do waszego wspólnego kalendarza lub wysłaniu pikantnego smsa do partnera. Nie musi to być co tydzień o tej samej godzinie, ale wysłanie raz na jakiś czas takiej wiadomości potrafi solidnie rozgrzać. Stosunek będzie przyjemny i długi, jeśli obie strony są zrelaksowane, nie mają na następny dzień żadnych stresujących spotkań lub konferencji w pracy.
Stosunek będzie przyjemny i długi, jeśli obie strony są zrelaksowane, nie mają na następny dzień żadnych stresujących spotkań lub konferencji w pracy.
fot. istock.com

#2 Ćwicz techniki głębokiego oddychania

Oddech pozwala energii przepływać przez ciało w taki sposób, że odczuwamy intensywność doznań w dolnej części ciała, a później na całym ciele. Oddech odgrywa ważną rolę w seksie tantrycznym. Im lepiej kontrolujemy przepływ powietrza, tym intensywniejsze są doznania.

#3 Seks to nie tylko penetracja

Seks oralny, długa gra wstępna i pieszczoty także są elementem, który wydłuża stosunek. Rozgrzewka zwiększy twoje szanse na orgazm, dzięki czemu nie będziesz całkowicie przejmować się penetracją, która potrwa kilka minut. Wskazówka: seks nie musi się kończyć tylko z powodu orgazmu jednego z was.

#4 Skup się na przyjemności partnera

Gdy robi się zbyt gorąco, a ty jeszcze nie chcesz kończyć, możesz zrobić krok w tył. Cofnij się do poprzedniego etapu, aby poczuć od nowa te same przyjemności. To coś w rodzaju treningu, ale podczas seksu.

#5 Wypróbuj zabawek

Jeśli twój partner nie może wytrzymać wystarczająco długo, poczekaj, aż będziesz blisko orgazmu i wtedy przystąpcie do działania. Zabawki to także okazja do spróbowania czegoś nowego. Kiedy jesteś już długo ze swoim partnerem, te same pozycje mogą nie być już tak podniecające jak kiedyś. Nowe doznania spowodują, że oboje będziecie ciekawi, co się dalej wydarzy.
Zobacz więcej: Najlepsze seks-pozycje dla mężczyzn z małym penisem!

#6 Więcej niż jedna runda…

Nikt nie powiedział, że seks musi mieć tylko jedną rundę. Odczekajcie aż oboje będziecie gotowi do ponownego zbliżenia i zacznijcie wszystko od początku.

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Amelka (Ocena: 5) 22.04.2021 09:04
Wiele kobiet ma problem też z nawilżeniem i wtedy warto stosować takie żele nawilżające jak Feminum :) dzięki temu tez moze stosunek byc dluzszy i nie konczy sie podraznieniami
odpowiedz
Polecane dla Ciebie