Jak przetrwać Walentynki, jeśli jest się samotnym rodzicem?

Samemu też można się uszczęśliwić.
Jak przetrwać Walentynki, jeśli jest się samotnym rodzicem?
fot. istock.com
21.01.2021
Dominika Stanisławska

Bycie samotnym rodzicem w Walentynki może być trudne. Tym bardziej, jeśli jest się samotnym od dłuższego czasu. Warto jednak pamiętać, że Walentynki to święto miłości, a nie tylko zakochanych. Nie jest wyłącznie świętem par – chociaż często można tak czuć. Jest to także dzień poświęcony miłości do przyjaciół i rodziny. Jest to także okazja, aby poświęcić sobie więcej czasu i porozpieszczać się do granic możliwości.
Zobacz więcej: Tych rzeczy nie róbcie na pierwszej randce po urodzeniu dziecka!

Co można robić w Walentynki, będąc singlem?

#1 Napisz do siebie list miłosny

Pierwsza i najważniejsza relacją, jaką mają ludzie to relacja z samym sobą. Bez tego trudno budować inne znajomości, przyjaźnie i związki. Wyraź to, jak bardzo siebie kochasz, pisząc do siebie list miłosny. Świętuj siebie i postępy, jakie robisz w swoim życiu. Porozmawiaj o przyszłości, którą sam dla siebie przewidujesz. Podkreśl cechy, które w sobie kochasz. To idealny czas na zakochanie się w sobie.
Podkreśl cechy, które w sobie kochasz. To idealny czas na zakochanie się w sobie.
fot. istock.com

#2 Weź dzień wolny od mediów społecznościowych

Walentynki to taki dzień, gdzie wiele par się zaręcza. Wiele osób spędza wspólnie czas, który dokładnie dokumentuje w mediach społecznościowych. Może to być dobijający obraz, dlatego w ten dzień lepiej odciąć się ode mediów społecznościowych. Zdjęcia romantycznych kolacji i prezentów mogą wprawiać w depresyjny nastrój, ze względu na brak „drugiej połówki” obok siebie, a nie o to chodzi w tym dniu.

#3 Szerz miłość

Walentynki to nie tylko romantyczna miłość. Jeśli ty nie dostaniesz kwiatów, to możesz… podarować je innym. Nic nie jest większym wyrazem miłości niż wywołanie uśmiechu na twarzach najbliższych. Następnym krokiem może być zamówienie obiadu z ulubionej knajpy, cieszenie się tym, że komuś innemu poprawiliśmy humor, a na koniec delektowanie się smacznym posiłkiem.
Zobacz więcej: Miłość w czasach zarazy!

#4 Pamiętaj, że bycie singlem nie jest najgorszą rzeczą na świecie

Nie ma co się oszukiwać. Większość randek i tak kończy się na rozrywce „Netflix&Chill”, więc równie dobrze można się zachowywać tak, jakby było się w związku – obejrzeć coś dobrego, zjeść coś dobrego, zadbać o siebie. Prawda jest taka, że nieważne, jak bardzo będziemy się starać w ciągu tygodnia nie znajdziemy partnera do randki, więc lepiej całą energię poświęcić na uszczęśliwianie najbliższych i siebie.

Polecane wideo

Komentarze (11)
Ocena: 3.91 / 5
ada (Ocena: 3) 27.01.2021 20:01
jak można żuć 60 lat bez walentynek???katastrofa
odpowiedz
gość (Ocena: 3) 27.01.2021 19:44
Dzień zmarłych też można przeżyć
odpowiedz
zuzia (Ocena: 5) 27.01.2021 19:36
Większych bzdur nie czytałam . A jak przeżyć dzień matki gdy się nie ma dziecka ? A jak przeżyć dzień babci, jak się nie ma wnuczków? Albo dzień dziadka ? A jak przeżyć dzień dziecka gdy się nie ma rodziców??? Normalnie zgniła malina dla autora
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.01.2021 19:03
Jak sie walentynkowało wcześniej za dużo , to teraz jest sie samotnym rodzicem...!!
odpowiedz
Jak (Ocena: 1) 27.01.2021 19:03
Kolejny problem z dupy wyciagniery
odpowiedz
Polecane dla Ciebie