O czym myśleć podczas karmienia piersią?

Mamy podzieliły się myślami na Reddicie.
O czym myśleć podczas karmienia piersią?
fot. istock.com
21.01.2021
Dominika Stanisławska

Karmienie piersią nie jest najłatwiejszą czynnością, szczególnie, że siedzisz, a w twojej głowie wciąż dochodzi do gonitwy myśli. Przeglądanie mediów społecznościowych nie jest najbardziej produktywnym zajęciem. Z tego powodu jedna z mam, postanowiła zapytać inne karmiące mamy na Reddicie o to, co robią, gdy ich dziecko w tym czasie je. Oto kilka rzeczy, które możesz robić podczas karmienia piersią.
Zobacz więcej: Jak odstawić dziecko od piersi?

Pięć rzeczy, które możesz robić podczas karmienia piersią

#1 Spróbuj poczytać

Jeden z użytkowników napisał w odpowiedzi, że to co robi podczas karmienia to czytanie. Ciężko jest karmić piersią i przewracać strony, dlatego poleca e-booki. Wiele książek można znaleźć w wersji online, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby czytać podczas karmienia.
Wiele książek można znaleźć w wersji online, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby czytać podczas karmienia.
fot. istock.com

#2 Robótki ręczne

Okazuje się, że panie prześcigają się w pomysłach, a jednym z nich są… robótki ręczne. Podczas karmienia można z powodzeniem przyszyć urwane guziki, robić na drutach szalik lub z powodzeniem samemu zrobić sweter. Jest to o tyle łatwe, że możesz trzymać dziecko, ale twoje nadgarstki są wolne i mogą pracować, a ty masz chwile na relaks.

#3 Dowiedz się czegoś nowego

Kolejne sugestie to szukanie informacji, ale nie takich zwyczajnych, którymi zalane są media społecznościowe. Poszukaj ciekawych podcastów lub posłuchaj płyty ulubionego artysty, którą już dawno miałaś przesłuchać. Inna propozycja to ćwiczeniu umysłu, czyli krzyżówki, sudoku i inne łamigłówki.

#4 Zacznij prowadzić dziennik

Teraz wydaje ci się, że czas płynie wolno, ale w rzeczywistości bardzo szybko ucieka. Zatrzymaj miłe wspomnienia dzięki dziennikowi. Prowadzenie dziennika w formie pisemnej lub video-pamiętnika to dobre rozwiązanie dla mam, które mają wiele przemyśleń, a nie mają z kim się nimi podzielić. Pisanie i rozmowa mają funkcję nie tylko zachowywania wspomnieć, ale także funkcję terapeutyczną.
Zobacz więcej: Jak długo karmić PIERSIĄ?

#5 Możesz być produktywna lub nie

Inni użytkownicy w odpowiedzi na wiele pytań i sugestii stwierdzili, że to dobry moment do rozmowy online z rodziną, nauka pisania niedominującą ręką albo kolorowanki dla dorosłych, które wyciszają. Karmienie piersią to także chwila na delektowanie się spokojem i cieszą, które można wykorzystać do wypicia ulubionej herbaty lub kawy.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie