Co zrobić, by mieć promienną skórę na lato?

Wypróbuj te 4 produkty już teraz…
Co zrobić, by mieć promienną skórę na lato?
fot. istock.com
11.01.2021
Dominika Stanisławska

Wiele z nas jest przekonanych, że pielęgnacja i dbanie o siebie ogranicza się do kremu nawilżającego i mleczka do demakijażu. Niestety, fakty są nieco inne. Poza wskazanymi produktami warto jeszcze dobrze jeść, mniej się stresować oraz korzystać z tych kilku produktów, które pomogą przygotować skórę na lato. Dzięki nim nie będziesz musiała w trybie pilnym przygotowywać swojego ciała do założenia letniej sukienki.
Zobacz więcej: Płynne złoto to zbawienie dla skóry

4 produkty, które pomogą ci przygotować się do lata

#1 Dużo owoców

To co jemy i pijemy ma ogromny wpływ na nasz organizm oraz wygląd naszego ciała i naszej skóry. W ramach dbania o siebie, wymienia się kilka owoców, które szczególnie poprawiają jakość naszej skóry. Pomarańcze i inne owoce cytrusowe to słodki sposób na odżywiający skórę zastrzyk witaminy C i wody. To ważne, ponieważ witamina C jest niezbędna do utrzymania skóry w dobrej kondycji. Inne zalecenia dotyczące owoców obejmują jagody. Dostarczają przeciwutleniaczy i dużo witamin z innych grup.To ważne, ponieważ witamina C jest niezbędna do utrzymania skóry w dobrej kondycji. Inne zalecenia dotyczące owoców obejmują jagody, dostarczające przeciwutleniacze i dużo witamin z innych grup.
fot. istock.com

#2 Aloes

Aloes zawiera przeciwutleniacze, enzymy, witaminy A, B, C i E oraz kwas foliowy o działaniu przeciwzapalnym. Oprócz picia soku z aloesu, który jest dostępny w większości sklepów ze zdrową żywnością, roślina ta od dawna jest również stosowana jako miejscowa kuracja w branży kosmetycznej. Dzięki zawartości potasu i sodu w aloesie, które nawilżają komórki, narządy i skórę cały rok będziemy mogli cieszyć się zdrową cerą. Świeży aloes jest najlepszy do stosowania miejscowego, chociaż na rynku jest wiele produktów zawierających ten składnik.

#3 Kurkuma

Kurkuma jest naturalnym przeciwutleniaczem, a badanie opublikowane w 2001 roku wykazało, że kurkuma może pomóc w regeneracji skóry poprzez zwiększenie produkcji kolagenu. Inne badania wykazały, że kurkumina, związek chemiczny występujący w kurkumie, może zmniejszyć uszkodzenia spowodowane promieniowaniem UV.
Zobacz więcej: Jak olejować włosy, by olejowanie przyniosło korzyść, o którą nam chodzi?

#4 Moringa

Moringa olejodajna jest bogata w witaminy i białko. Zawiera siedem razy więcej witaminy C niż pomarańcze, pomaga neutralizować wolne rodniki, które prowadzą do zmarszczek, przedwczesnego starzenia i zwiotczenia skóry. Białko Moringi  jest pomocne w ochronie komórek skóry przed uszkodzeniami. Ponadto Moringa zawiera salwesterol, czyli naturalny antybioty.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie