Jak utrzymać związek podczas pandemii?

Pandemia może być trudna zwłaszcza dla małżeństw z dziećmi…
Jak utrzymać związek podczas pandemii?
fot. istock.com
08.01.2021
Dominika Stanisławska

Pandemia codziennie wystawia na próbę naszą cierpliwość i zdrowie psychiczne, ale także nasze życie rodzinne. Pary, które przed pandemią często się mijamy, a ich związek był powierzchowny, porozchodziły się. Niektóre małżeństwa wpadły w kryzys, bo dom przestał być oazą spokoju, a stał się szkołą, biurem i sypialnią w jednym. Jak utrzymać związek podczas pandemii, aby się nie rozpadł?
Zobacz więcej: 4 sposoby na idealną randkę w czasach koronawirusa

3 rzeczy które należy robić, aby utrzymać związek

#1 Rozmawiajcie

Wielu z nas jest rozżalonych z powodu tego, co obecnie przechodzimy. Każdy inaczej przechodzi przez emocje, ale w przypadku par ważne jest, żeby na bieżąco ze sobą rozmawiać. Siła udanego związku tkwi w byciu ze sobą szczerym. Zacznijcie dzielić się tym, co czujecie i zacznijcie naprawdę siebie słuchać – bez oceniania. Czasami najlepsza rzecz, jaką można zrobić to przytulić drugą osobę. Pary powinny znaleźć ok. godziny dziennie, którą poświęcą na rozmowę, podzielenie się tym, co jest w ich głowach – zarówno dobrymi, jak i złymi rzeczami. Taki rytuał można praktykować wieczorem lub rano, kiedy jesteście sami, a dzieci śpią. Rozmawiajcie ze sobą jak przyjaciele, bo to właśnie przyjaźń jest podstawą do udanego związku.
Rozmawiajcie ze sobą jak przyjaciele, bo to właśnie przyjaźń jest podstawą do udanego związku.
fot. istock.com

#2 Dawanie przestrzeni

Przestrzeń jest potrzebna do przetworzenia własnych uczuć i emocji. Ważne jest, żeby pary dały sobie nawzajem przestrzeń, do której nikt nie ma wstępu. To moment, kiedy jeden rodzic zajmuje się dziećmi i domem, a drugi ma chwilę dla siebie. Najlepiej, gdy w tym czasie można poświęcić się jakiemuś ciekawe zajęciu, a nie spędzać czas z elektroniką. Zwracanie szczególnej uwagi na siebie pomoże ci zrozumieć, jak się czujesz. Pozwól sobie poczuć dobre i złe emocje. Zadaj sobie pytanie, jak się czuje twoje ciało, kiedy czujesz presję? To także czas, aby zrozumieć, czego potrzebujesz od siebie i od innych.
Zobacz więcej: Miłość w czasach zarazy!

#3 Randkujcie

Randki to paliwo dla małżeństwa. Przypomnij sobie, co robiliście, zanim pojawiły się dzieci. Wiele osób myśli, że podczas pandemii nie da się randkować, ale to błąd. W domu można robić to samo co na mieście – zjeść romantyczną kolację przy świecach i winie, malować, oglądać film. Randka może być prosta, jak spacery po parku lub po prostu wspólne spróbowanie czegoś nowego. Wspólnie spędzony czas pozwala na jeszcze lepsze poznanie drugiej strony, bo oboje wychodzicie ze strefy komfortu.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie