Najlepsze aplikacje do medytacji

Dzięki nim zaplanujesz chwilę spokoju.
Najlepsze aplikacje do medytacji
fot. istock.com
08.01.2021
Dominika Stanisławska

Medytacja może pomóc na dłuższą metę, ale żeby była skuteczna trzeba medytować regularnie. Dzięki tym kilku aplikacjom zobaczysz, jak łatwo można ustalić harmonogram kilku chwil dla siebie. Dobra aplikacja nie tylko pomoże zaplanować czas na różne czynności, ale w razie potrzeby dostarczy cennych wskazówek, jak w danej chwili osiągnąć spokój i równowagę.
Zobacz więcej: 5 łatwych sposobów na szybkie zmniejszenie napięcia

Najlepsze aplikacje do medytacji

#1 Headspace: Meditation&Sleep

Aplikacja oferuje kilka kursów z samoopieki. Obejmują one kurs z uważności, zarządzanie lękiem oraz pomagają osiągnąć zmiany w nastroju. Aplikacja zawiera treningi z profesjonalistami i playlistę z kojącą muzyką, która pomaga zasnąć. Headspace oferuje darmowy dostęp do kursów przez rok dla każdego, kto jest obecnie bezrobotny.
 Headspace: Meditation&Sleep
fot.  Headspace: Meditation&Sleep

#2 Liberate Meditation

Liberate zostało stworzone przez Julio Rivera, który sam zmagał się z niepokojem. Jak mówi twórca aplikacji „Chcemy pomóc ludziom wzmocnić poczucie własnej wartości, nie tylko w medytacji, ale także pokazując im, że można zwalczać swoje cierpienie.” Liberate Meditation pozwala na ustawianie czasu sesji – min. 5 minut max. 20 minut. Aplikacja ma za zadanie pomóc osobom, które zmagają się z różnego rodzaju traumami.
Liberate Meditation
fot. Liberate Meditation

#3 Aura: Meditations, Sleep&Mindfulness

Aura to kolejna aplikacja w naszym zestawieniu, która może szybko pomóc osobom, które mają problemy ze snem i osiągnięciem spokoju. Pierwsze o co pyta Aura to: „Co się tu sprowadza?” Następnie możemy wybrać problemy, z którymi się borykamy, a aplikacja pozwoli nam skupić się na tym, czego aktualnie potrzebujemy.
Aura: Meditations, Sleep&Mindfulness
fot. Aura: Meditations, Sleep&Mindfulness

#4 Calm – Meditation, Sleep, Relax

Calm pomaga osiągnąć spokój dzięki zajęciom z trenerami, które stopniowo pozwalają osiągnąć szczęście. Ponadto długotrwałe korzystanie z aplikacji może podnieść poczucie własnej wartości przez regularne treningi, osiągnięcie lepszego snu i skupienia. Calm daje możliwość medytowania w systemie „Daily Calm”, czyli przypomina o tym, aby odbyć sesję.
Calm – Meditation, Sleep, Relax
fot. Calm – Meditation, Sleep, Relax
Zobacz więcej: Czy sztuka uważności rozwiązuje wszystkie problemy?

#5 Zen: Relax, Meditate&Sleep

Zen zostało stworzone, aby promować równowagę emocjonalną dzięki medytacji i osiąganiu szczęścia poprzez poprawę snu. Aplikacja często aktualizuje swoją ofertę, w której pojawiają się nowe nagrania związane z trenowaniem spokoju oraz nowe, kojące dźwięki na playliście.
Zen: Relax, Meditate&Sleep
fot. Zen: Relax, Meditate&Sleep

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie