4 sposoby na ożywienie domu w nowym roku

Jak wprowadzić do domu pozytywną energię?
4 sposoby na ożywienie domu w nowym roku
fot. istock.com
05.01.2021
Dominika Stanisławska

Nowy rok najlepiej zacząć od odnowienia przestrzeni, w której na co dzień się żyje, czyli własnych czterech ścian. Jak oczyścić przestrzeń życiową, aby mimo pochmurnych dni, mieć lepsze samopoczucie? 
Zobacz więcej: Te trzy słowa sprawiają, że ludzie postrzegają cię jako pesymistę…

4 wskazówki na ożywienie domu w nowym roku

#1 Uporządkuj przestrzeń wokół siebie

Twój dom, to twoja świętość, w której czujesz się dobrze, bezpiecznie, ale także ładujesz baterie. Warto zadbać o jej porządek, bo w przestrzeni, w której ciągle panuje bałagan trudno się relaksować. Codziennie poświęć 20 minut na poukładanie wszystkich rzeczy na swoim miejscu. Potraktuj to, jak przysługę dla samej siebie. Kiedy skończyć układać rzeczy, poczujesz harmonię i podziękujesz sobie za zrobienie porządku. Ma to też związek z tym, że gdy rzeczy leżą na swoim miejscu, łatwiej je znaleźć, przez co jesteśmy bardziej produktywni i spokojniejsi. Przyciągaj to, co chcesz uzyskać – a więc spokój i harmonię.
Przyciągaj to, co chcesz uzyskać – a więc spokój i harmonię.
fot. istock.com

#2 Wpuść światło do pomieszczeń

Dni są szare i pochmurne, ale to nie oznacza, że musisz siedzieć przy zasłoniętych oknach i sztucznym świetle. Nawet w taki dni warto odsunąć firanki, żeby wpuścić więcej dziennego światła i zgasić lampkę. Innym sposobem na uzyskanie większej ilości światła jest powieszenie luster naprzeciwko okien. Będą odbijały światło i sprawią, że cała przestrzeń stanie się jaśniejsza.

#3 Postaw na armaty

Przyjemnie wchodzi się do domu, w którym dominuje zapach owocowy lub kwiatowy. Kiedy tylko możesz, wybierz zapach, który przypomina ci coś miłego, aby urozmaicić swoje otoczenie i wprawić się w dobry nastrój. Aromaty sprawiają, że czujemy się zrelaksowani, ale także stymulują nas do podjęcia różnych aktywności. Jeśli chcesz, aby w twoim domu gościły zapachy świeżości, a nie detergentów podczas sprzątania, warto samemu przygotować środek czyszczący i dolać do niego kilka kropel lawendy.
Zobacz więcej: Jak poradzić sobie z nastolatkiem, który nie chce rozmawiać?

#4 Zacznij hodować rośliny

Nie ma znaczenia, czy masz swój ogród, czy są to tylko kwiaty na balkonie. Świeże kwiaty nie tylko wyglądają pięknie, a odpowiednio zadbane mogą zdobić przestrzeń, ale też nas uspokajają. Ponadto oglądanie, jak pielęgnowana przez nas roślina rośnie i rozkwita wprawia nas w dobry nastrój. To o czym trzeba pamiętać, to o regularnym usuwanie chwastów.

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 13.01.2021 15:05
Mam jasne mieszkanie, światła w nim nie brakuje. Do tego sporo roślin z megasceny i innych kolorowych dodatków od ramek po świeczki i inne. Mieszkanie nie jest szare i ponure.
odpowiedz
Polecane dla Ciebie