Trendy dla rodziców na 2021 rok

4 rzeczy, które na stałe zmienią rodzicielstwo.
Trendy dla rodziców na 2021 rok
fot. istock.com
23.12.2020
Dominika Stanisławska

Rok 2020 pokazał, że da się pogodzić rodzicielstwo z pracą. Okazało się, że zaledwie kilka rzeczy na stałe zmieni podejście do pracy i rodzicielstwa, co dla wielu pracodawców, a także pracowników jest wybawieniem. W 2020 roku okazało się, że można pogodzić wiele rzeczy, jeśli ma się elastyczny (dosłownie!) grafik. Jakie trendy dotyczące pracujących rodziców zostaną z nami na zawsze?
Zobacz więcej: Które słowa mam najbardziej irytują?

4 trendy dla rodziców, które zdefiniują 2021 rok

#1 Zmiana podejścia do rodziców na rynku pracy

Rok 2020 był testem pracy, ale wyszło na jaw coś ważnego dla pracodawców: pracujący rodzice mogą zrobić tyle samo, jeśli mają elastyczne godziny pracy. Na przykład biuro podróży Skyscanner ustanowiło trzygodzinną przerwę w całej firmie codziennie od 12:00 do 15:00, aby rodzice mieli czas na zaspokojenie potrzeb swoich dzieci i gospodarstwa domowego. Inni, jak Google, wprowadzają lub przedłużają płatny urlop opiekuńczy. W połączeniu z faktem, że pracujący rodzice muszą w domu nie tylko pracować, ale też prowadzić szkołę, pracodawcy będą musieli podtrzymywać ten trend, jeśli chcą, aby rodzice pozostali na rynku pracy.
Inni, jak Google, wprowadzają lub przedłużają płatny urlop opiekuńczy.
fot. istock.com

#2 Mniej wyrzutów sumienia z powodu siedzenia przed komputerem

Nauka zdalna stała się złem koniecznym, ale mimo wszystko pozwala na podtrzymanie relacji międzyludzkich. Czas spędzany przed ekranem przestał być postrzegany jako coś złego, a stał się czymś zupełnie normalnym – rok 2021 tylko utrwali ten trend. Zaczniemy wykorzystywać technologię do wspólnego spędzania czasu np.: poprzez granie w rodzinne gry wideo. Okazuje się, że dzięki technologii nadal będziemy wchodzić w rozmowy, integrować się i rozwijać nasz kontakt z najbliższą rodziną. Nie oznacza to, że należy zrezygnować z ograniczeń, jak np. spędzanie czasu na Instagramie czy TikToku.
Zobacz więcej: 5 kroków do zakończenie związku

#3 Więcej teleporad

Chociaż niektóre problemy wymagają bezpośredniej wizyty, wielu lekarzy odkryło, że ​​inne można skutecznie wykonywać zza ekranu. Ponadto odkryliśmy wiele zalet telezdrowia. Świeżo upieczeni  rodzice którzy mają pytania dotyczące ich dziecka mogą uzyskać odpowiedzi bez jeżdżenia po mieście. To samo tyczy się osób, które uczęszczają na terapię. Można spotkać się ze specjalistą na godzinną sesję przed ekranem, osiągające te same efekty bez wychodzenia z domu.

#4 Dążenie do równowagi

Mimo technologii nadal będziemy dążyć do równowagi w wielu kwestiach. Przez pandemię zdecydowanie ograniczyliśmy konsumpcję, co dobrze wpływa na naszą planetę. Do tego chcemy dawać dzieciom to, co najlepsze oraz dbać o nie i przekazywać im dobre wzorce. Zaczęliśmy rozsądniej podchodzić do finansów, co również jest dobrym przykładem, z którego będą korzystać dzieci.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie