Ubezpieczenie dziecka – 5 kwestii, na które musisz zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy z ubezpieczycielem

Umowy z ubezpieczycielem zawierają szereg zapisów, na które należy zwrócić szczególną uwagę.
Ubezpieczenie dziecka – 5 kwestii, na które musisz zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy z ubezpieczycielem
28.12.2020
Katarzyna Lemanowicz

Tylko w ten sposób wybierzemy ubezpieczenie idealnie dopasowane do potrzeb, które zapewni maksymalny poziom ochrony.

Istnieje 5 kwestii, które trzeba dokładnie sprawdzić przed podpisaniem umowy z ubezpieczycielem. Mowa jest tutaj o zakresie ochrony ubezpieczeniowej, dodatkowej pomocy dostępnej w ramach ubezpieczenia, warunkach opłacania składek, miejscach obowiązywania ubezpieczenia oraz wszelkiego rodzaju wyłączeniach z ochrony.

Podpisanie umowy z ubezpieczycielem - na co zwrócić uwagę?

#1 Zakres ochrony ubezpieczeniowej

Przed podpisaniem umowy z ubezpieczycielem należy dokładnie sprawdzić, jaki jest zakres ubezpieczenia, czyli za jakie zdarzenia jest wypłacane dane świadczenie. W ten sposób unikniemy sytuacji, w której po wystąpieniu określonego wypadku nie otrzymamy wypłaty świadczenia. W zależności od pakietu zakres ochrony może obejmować m.in. złamania, skręcenia, zwichnięcia, oparzenia, rany wymagające szycia oraz inne urazy ciała. Pełny pakiet gwarantuje całkowitą ochronę dziecka, nie warto w tej kwestii oszczędzać, ponieważ nigdy nie wiemy, jakiej pomocy będzie potrzebowała nasza pociecha.

#2 Dodatkowa pomoc po zdarzeniu objętym ubezpieczeniem

Ciekawe świata dzieci są bardzo ruchliwe, więc ciężko przewidzieć, jaki wypadek może im się przytrafić i jakie będzie miał on dla nich konsekwencje. W związku z tym ubezpieczenie dla dziecka warto rozszerzyć o dodatkową pomoc. W ramach pakietu dodatków, dostępnego za dodatkową opłatą, możemy liczyć na takie świadczenia jak korepetycje, domowe wizyty lekarza i transport leków do mieszkania. Ubezpieczyciel oferuje też często pomoc medyczną, zapewniającą szybszy powrót do zdrowia.

Ubezpieczenie dziecka - jak wybrać

fot. istock.com

#3 Zasady opłacania składek

Każdy ubezpieczyciel indywidualnie ustala zasady opłacania składek. W przypadku ubezpieczenia dziecka składka jest opłacana zwykle jednorazowo przy zawieraniu umowy lub z odroczonym terminem płatności, ale warto dokładnie to sprawdzić w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU), by dobrze zaplanować swój domowy budżet.

#4 Czas i miejsce obowiązywania ubezpieczenia

Bardzo istotną kwestią w przypadku ubezpieczenia dla dziecka jest to, czy można liczyć na odszkodowanie bez względu na to, kiedy i gdzie zdarzył się wypadek. Tylko ubezpieczenie aktywne przez 24 godziny na dobę, bez względu na miejsce, w którym aktualnie przebywa dziecko (w kraju lub za granicą), zapewnia właściwy poziom ochrony. Jedynie dla świadczeń pakietowych takich jak dodatkowa opieka po wypadku i opieka medyczna wypłata jest możliwa za usługi realizowane tylko na terytorium Polski.

#5 Wyłączenia z ubezpieczenia

W umowie z ubezpieczycielem mogą być zawarte wyłączenia z odpowiedzialności Ubezpieczyciela w określonych przypadkach. Trzeba się z nimi zapoznać przed podpisaniem umowy. Podstawowe wyłączenie to uszkodzenia ciała dziecka w związku ze stosowaniem przemocy fizycznej wobec niego przez jego opiekunów lub przyczynienie się przez nich bezpośrednio do uszkodzenia ciała dziecka. Wyłączenia obejmują także próby samobójcze oraz wypadki wynikające z działania dziecka po alkoholu bądź środkach psychotropowych. Wypłata świadczenia nie przysługuje również wtedy, gdy dziecko uprawiało sporty ekstremalne (np. nurkowanie, skoki do wody, skoki spadochronowe, skok na bungee, wspinaczka wysokogórska) lub sztuki walki.

Ubezpieczenie dla dziecka od Nationale-Nederlanden

Przykładem dobrze dopasowanego do potrzeb dziecka ubezpieczenia jest „Ubezpieczenie dziecka bez przerwy” od Nationale-Nederlanden TU S.A. Wyróżnia się ono nie tylko szerokim zakresem ochrony ubezpieczeniowej, obejmującym całą grupę urazów. Ważne w nim są także liczne rozszerzenia obejmujące m.in. opiekę medyczną, a w jej ramach konsultacje ze specjalistami z różnych dziedzin medycyny, badania (np. RTG, USG), zabiegi ambulatoryjne oraz rehabilitację.

 

Wymieniona umowa ubezpieczenia dostępna jest Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Szczegółowe informacje na temat wymienionej umowy znajdują się w: Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia Dziecka Bez przerwy. Wszystkie powyższe dokumenty dostępne są na https://www.nn.pl/dla-ciebie/ubezpieczenie-dziecka.html Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.; ul. Topiel 12, 00-342 Warszawa; tel. +48 22 522 71 24, fax +48 22 522 11 11, www.nn.pl; Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy; XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000647311, NIP: 525-26-85-595; Kapitał zakładowy – 28 500 000 zł, wpłacony w całości. Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego.

Materiał partnera

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie