Jak alkohol wypływa na nasz popęd seksualny?

Zwykły seks czy naprawdę się lubicie?
Jak alkohol wypływa na nasz popęd seksualny?
fot. istock.com
17.12.2020
Dominika Stanisławska

Alkohol rozluźnia, odpręża i potrafi wzmocnić doznania przy zbliżeniu. Wszystko zależy od ilości spożytego trunku, bo jeśli alkoholu będzie za dużo, mogą wystąpić problemy z erekcją. Sprawy mają się podobnie w przypadku dwójki osób, których relacja nie opiera się na seksie, a na emocjonalnej więzi. Seks po alkoholu może spowodować, że obie strony zaczną się zastanawiać, czy było to tylko zwykła chwila zapomnienia, czy jednak łączy ich silniejsze uczucie.
Zobacz więcej: Najlepsze seks-pozycje dla mężczyzn z małym penisem!

Jak alkohol wpływa na przeżywanie zbliżenia?

Problem z seksem po alkoholu może być taki, że używka wywołuje u ludzi uczucie obojętności. Z tego właśnie powodu osoby cierpiące na depresję często po niego sięgają. Alkohol działa na ośrodkowy układ nerwowy, dlatego odbieranie bodźców może być utrudnione. Po kilku drinkach nie czujemy już, gdy druga osoba nas dotyka, dlatego, aby coś poczuć wszystko musi być wzmocnione. Z tego powodu wiele osób po pierwszym rozluźnieniu, oczekuje poczucia „czegoś” i szuka coraz mocniejszych doznań. O ile jest to reakcja organizmu pozbawiona emocjonalnego podłoża, o tyle sprawy mogą mieć się nieco inaczej, gdy obie strony się lubią i dobrze dogadują.
O ile jest to reakcja organizmu pozbawiona emocjonalnego podłoża, o tyle sprawy mogą mieć się nieco inaczej, gdy obie strony się lubią i dobrze dogadują.
fot. istock.com

Seks po alkoholu, tak czy nie?

Jak się okazuje sprawa nie jest tak prosta, bo o ile alkohol przyspiesza wiele czynności, to zdarza się, że pary bez używek nie potrafią ze sobą współżyć. Zamiast zaangażować się emocjonalnie częściej chcą tylko fizycznych doznań, które i tak są zagłuszane przez alkohol lub inne substancje. Często, aby w ogóle zdecydować się na stosunek potrzebny jest punkt zapalny, którym staje się butelka wina. Problem pojawia się, gdy uprawiamy seks tylko po alkoholu lub stanowi on lwią cześć naszych zbliżeń. Po wytrzeźwieniu przychodzi czas na refleksję. Z czasem okazuje się, że seks nie kojarzy się z niczym przyjemnym, a jest dalszą częścią zabawy. Alkohol utrudnia też świadome myślenie, co może prowadzić do wielu nadużyć oraz utrudniać osiągnięcie przyjemności.
Zobacz więcej: Jak ożywić związek? Oto 6 prostych sposobów

Wiele osób postrzega seks po alkoholu jako romantyczną przygodę, jednak daleka jest ona od tego, co prezentują komedie romantyczne. Na dłuższą metę relacja oparta na seksie po alkoholu może się okazać nietrwała i przysparzać więcej kłopotów niż przyjemności.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie